מיצג הסלון בקמפוס
מיצג הסלון בקמפוס צילום: סטודנט

סטודנט שהגיע הבוקר (שני) לקמפוס הר הצופים של האוניברסיטה העברית, הופתע לגלות במתחם מרכזי בקמפוס מיצג ערבי הקורא להצטרף למחאה נגד המשפחות היהודיות בשכונת שמעון הצדיק.

בראיון לערוץ 7 מספר הסטודנט על המיצג שהוצב במקום מרכזי באוניברסיטה ובו ספות, שטיח ושולחן בסגנון סלון אירוח ערבי ולצידו שלטים בנוסח 'ישוחררו שייח' ג'ראח' וסילוואן' ו'לא לגירוש משפחות'.

השלטים כתובים בעברית ובערבית ולצידם שלט הקורא לסטודנטים להצטרף להפגנה נגד המתיישבים היהודים שבמקום בכל יום שישי. "ארגוני המתנחלים בתמיכת ממשלת ישראל מנסים לגרש מאות משפחות פלסטיניות משייח' ג'ראח ומסילוואן", נכתב בפוסטר המזמין להפגנה. עוד צויין שם כי ניסיון הגירוש מתבצע "כחלק מהניסיון לייהד את מזרח ירושלים ולהדיר את רגליהם של הפלסטינים משכונותיהם".

"בכל רגע עלולה להתקבל החלטת פינוי", נכתב בפוסטר הצמוד למיצג, "זה הרגע להצטרף למאבק, לפעול על מנת למנוע את נישול המשפחות מבתיהן שנעשה בחסות החוק ומערכת המשפט".

הסטודנט מספר כי כאשר חזר ועבר בסמוך למיצג ראה כי על הספות המהוות חלק מהיצג יושבת קבוצת סטודנטים ערבים המקיימת שיח ער על הסוגיה. שאלנו אם בעקבות האירועים קיימת תחושת מתיחות בין הסטודנטים הערבים ליהודים והוא משיב כי אינו מרגיש במתיחות מיוחדת, אם כי החוג בו הוא לומד יוזם שיחות לשיתוף רגשות בין סטודנטים ערבים ליהודים וחלק מהשיחות מתמקדות בתחושתם כלפי ערביי עזה, וזאת כאשר חלק מהסטודנטים הערבים הם בני משפחה של תושבים בעזה. הוא עצמו וכמה מחבריו סירבו להשתתף במפגש נפיץ מהסוג הזה.

מהאוניברסיטה נמסר בתגובה כי "האוניברסיטה העברית מאפשרת חופש ביטוי למגוון דעות והשקפות, ובלבד שאין מדובר בפעילות המהווה עבירה על החוק. במסגרת חופש הביטוי אושרה הפעילות הזאת".

שלט הקריאה למאבק
שלט הקריאה למאבק צילום: סטודנט