רונאלדו. נפרד לשלום?
רונאלדו. נפרד לשלום? צילום: רויטרס

ההדחה אמש של כריסטיאנו רונאלדו ונבחרת פורטוגל, אלופת אירופה, מטורניר היורו כבר בשלב שמינית הגמר, הכי מוקדם של הפורטוגלים מאז ומעולם בשלבי הנוק-אאוט של טורניר גדול, עשויה להיות דרמטית וטראגית עוד יותר ממה שהיא.

סיכוי לא קטן כי מדובר היה במשחקו האחרון של רונאלדו במדי נבחרת פורטוגל בטורנירי היורו האירופיים, זאת בשל העובדה כי ביורו הבא שיתקיים בעוד שלוש שנים, יהיה הכוכב הפורטוגלי ואחד השחקנים הטובים ביותר בעולם כבר בן 39.

אז נכון, רונאלדו הוכיח כבר לא פעם כי עבורו לגיל אין שום משמעות וכי הוא רק הולך ומשתבח עם השנים אך הכישלון אמש שלו ושל נבחרתו להצליח להגן על התואר בו זכו רק לפני חמש שנים, עשוי להכריע את הכוכב שבסיום המשחק אמש העיף את סרט הקפטן מידו ודרך עליו, בדומה לקפטן נבחרת ישראל לשעבר ערן זהבי שעשה דבר דומה בהפסד למקדוניה במסגרת מוקדמות המונדיאל 2018.

גם אם אכן יפרוש ממדי הנבחרת ולא ייקח עוד חלק בטורניר גדול במדים הלאומיים, אי אפשר יהיה לקחת מרונאלדו את השיאים האדירים עליהם הוא חתום במדים הללו.

רונאלדו הוא השחקן שכבש הכי הרבה שערים אי פעם בטורנירי היורו, כאשר כבר עכשיו יש לו 14 שערים ב-5 טורנירים, מאליפות אירופה בכדורגל 2004 ועד טורניר היורו הנוכחי), חמישה שערים יותר מהסגן שלו, מישל פלאטיני, נשיא אופ"א לשעבר.

עד כמה רונאלדו משפיע על נבחרתו? 14 השערים שלו באליפויות אירופה השונות, הן 25% מכמות השערים של כל נבחרת פורטוגל בכל אליפויות אירופה שעומדת על 55 שערים כאלו - מ-1960 ועד היום.

רונאלדו הוא גם מלך השערים בשלב המוקדמות, כאשר בסה"כ יש לו 45 שערים באליפות אירופה - מוקדמות + טורניר הגמר.

רונאלדו הוא גם השחקן עם הכי הרבה משחקים באליפות אירופה בהם כבש לפחות שער אחד, כשיש לו 10 משחקים כאלה. הוא השחקן שיש לו הכי הרבה טורנירים בהם כבש שער אחד לפחות - 5, והוא גם השחקן עם הכי הרבה טורנירים בהם סיים עם 3 שערים לפחות כשעשה זאת שלוש פעמים.

מבקריו המעטים טוענים כי רונאלדו כובש את שעריו בעיקר מנקודת העונשין מ-11 מטרים, אך גם זה שיא בפני עצמו כשהוא הפנדליסט המצטיין, כולל בבעיטות הכרעה, בטורניר בודד עם שלושה פנדלים מדויקים, שיא שקבע בטורניר היורו הנוכחי.

ובקרב העתיק ויוקרתי על תואר השחקן הטוב בעולם מול ליאו מסי הארגנטינאי, לרונאלדו הפורטוגלי בסוף יש יתרון גדול, כשהוא בניגוד למסי זכה בתואר אליפות עם נבחרתו,למרות שמיעט לשחק בשל פציעה בדקה ה-25 במשחק גמר היורו לפני חמש שנים. עדיין, תואר זה תואר ולרונאלדו יש מה שלמסי עדיין אין.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו