שרלוק הולמס וד"ר ווטסון
שרלוק הולמס וד"ר ווטסון סידני פאגט

כבר כמעט מאה שנה שלא יצא ספר חדש של שרלוק הולמס, רפרנסים וחיקויים כמובן היו למכביר אבל ספר שבאופן רשמי ממשיך את פועלו הספרותי של סר קונן דויל טרם היה.

הבוקר, 94 שנים לאחר יציאת הספר האחרון, הודיעו סטוריטל ועזבון קונן דויל על הסכם בלעדי - סטוריטל קיבלו את הזכויות לפתח סיפורים חדשים לחלוטין של הבלש האיקוני והאהוב ביותר בעולם ולהוציא אותם כספרי שמע.

הרפתקאותיו החדשות של הולמס יכתבו על-ידי צוות כותבים תחת הנחייתו של הסופר עטור הפרסים והתסריטאי אנטוני הורוביץ, שחתום בין היתר על סדרת ספרי הריגול ״אלכס ריידר״ שנמכרה בכ-20 מיליון עותקים מסביב לעולם, ועל הספרים House of Silk ו-Moriarty. שצללו כבר בעבר לעומק עולמו של שרלוק הולמס.

הרישיון שניתן מעזבון קונן דויל יאפשר להורוביץ וסטוריטל גישה למותג, ולמאגר הידע והמומחיות המהווים את מורשתו של סר ארתור קונן דויל.

״הספרים החדשים של שרלוק הולמס הולכים להיות מנקודת מבט שונה לחלוטין" מספר הורוביץ, "נישאר נאמנים לרוח הספרים של סר ארתור קונן דויל, שתמיד אהבתי, אך נרחיב את הנרטיב ואת החזון שלו בדרכים לא צפויות. אני נרגש לשתף פעולה עם סטוריטל שיש לה קהל בינלאומי רחב. עבורי, הפרויקט הזה הוא הרפתקאה בפני עצמה״.

ספרי השמע צפויים לצאת לאור כבר באביב הבא, והצפי בהמשך הוא כמובן שגם יעברו לדפוס ויעובדו לקולנוע ולטלוויזיה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו