חיה כץ, הרבנית מלכה בינה, ד"ר יעל ציגלר
חיה כץ, הרבנית מלכה בינה, ד"ר יעל ציגלר צילום: ליסה ריץ'

מייסדת ומנהלת "מתן - מכון תורני לנשים", הרבנית מלכה בינה, הודיעה בסוף השבוע האחרון על פרישתה מניהול המכון לאחר 33 שנים.

הרבנית בינה תעבור לשמש כנשיאת המכון, כשבמקומה ייכנסו שתיים לניהול "מתן"; ד"ר יעל ציגלר, בוגרת מתן, תשמש כראש בית המדרש והמנהלת החינוכית, וחיה בינה-כץ תשמש מנכ"לית מתן.

במכתב ששלחה לתלמידות וצוות המכון היא בישרה על פרישתה. "מתן הפך למוסד מוביל ללימוד תורה מתקדם לנשים, שידוע בארץ ובעולם בזכות המצוינות, החדשנות, העומק והרוחב של לימוד התורה בו, וההישגים חסרי התקדים בתחום", כתבה.

"אני חשה הכרת טובה עצומה לקב"ה שזימן בידי להקדיש את עבודת חיי לתחום כה יקר ללבי, ולמפעל שגדל ושגשג, בעזרתם של רבים וטובים", הוסיפה.

לדבריה, "בזכות החזון השאפתני שלנו ליצירת מקום לנשים בעולם התורה, שהלך והתפתח עם הזמן, הצלחנו להפיק הזדמנויות פורצות דרך להעצמת תלמידות חכמים ולאלפי לומדות מכל הגילאים והרקעים, שקולן והשפעתן בעולם היהודי הלך וגבר. הן הותירו רושם עמוק על עולם התורה, לימוד התורה והמנהיגות הנשית ובנו וחיזקו את עתידו של העם היהודי".

על מינוי מחליפותיה כתבה: "בזכות מינוי שתי הנשים הדינמיות והמוכשרות הללו, יחד עם ההנהגה של מתן השרון וסניפי מתן, הסגל האקדמאי והצוות הנהדר שלנו - עתיד מתן נראה איתן ומזהיר".

"אני מבקשת להודות לכל אחד ואחת מכן על המקום המשמעותי שיש לה בחיי, על כך שעמדתן לצדי ותמכתן בי, ועל השותפות בחלום חיי להתוות דרך לנשים ללמוד תורה ולהתפתח כמנהיגות בעולם היהודי", כך הרבנית מלכה בינה.

בתמונה מימין לשמאל: חיה כץ, הרבנית מלכה בינה, ד"ר יעל ציגלר | קרדיט: ליסה ריץ'

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו