שיפוץ תחנת אוטובוס
שיפוץ תחנת אוטובוס צילום: באדיבות המצלם

'נוער בונה מדינה' - מיזם הקיץ של מגזין הנוער מקום בעולם, יוצא לדרך ונושא שלל פרסים שווים לזוכים ולזוכות.

במסגרת המיזם מתבקשים בני הנוער להפוך ליזמים לקיץ אחד וליצור בעולם משהו גדול בכוחות עצמם. זה יכול להיות שיפוץ תחנת אוטובוס קיימת והפיכתה לפנינת חמדה, קייטנת מבוגרים, בניית ספרייה חברתית או הקמת שביל טיולים חדש. יש המון הצעות באתר, אבל העיקר ליזום בלי לפחד מהאתגר.

ככה זה עובד: מגבשים קבוצה של בני נוער, נרשמים כקבוצת מתנדבים למבצע הקיץ בדף נחיתה ייעודי, בוחרים מיזם ומתחילים בפעילות. בד בבד אתם מוזמנים להעלות תמונות לפייסבוק של מקום בעולם ולספר על הפעילות שאתם נמצאים בעיצומה. ככה זה, חשוב לנו לראות את כל הטוב שאתם עושים. מה התפקיד שלנו בשלב הזה? מדי פעם נשלח פיצות מפנקות לעידוד קבוצות מעניינות. קחו את זה כפרסי ביניים. בכל זאת, אנחנו יודעים שהנוער צועד על קיבתו.

בסוף המבצע, בט"ז באלול, תוכרזנה הקבוצות שלהן המשימות הנבחרות, והן יזכו בפרסים: קורס גלישה קבוצתי, כניסה קבוצתית להופעות של אנדרדוס או של עקיבא ושוברי רכישה לחנות התרבות היהודית דברי שיר.

ובין כלל חברי הקבוצות נגריל בסוף החופש את הפרס הראשון: 2,500 שקלים למימון רישיון נהיגה.

אבל זה עוד לא הכל. מתוך כלל המיזמים ייבחר פרויקט שיקבל מענק של 10,000 שקלים לצורך קידום הפרויקט. תרומת משפחת שמידט לעילוי נשמת בנם אבנר אליהו שמידט ז"ל.

איך זה עובד?

1. נכנסים לאתר המיזם: mbaolam-summer.co.il, פותחים קבוצה ומצרפים אליה חברים.
2. בוחרים אתגר שתרצו לעשות, ויוצאים לדרך. יש לנו הרבה הצעות, אבל הן ממש לא מחייבות. בגיליונות מקום בעולם של תמוז ואב מחכים לכם הרבה רעיונות ובעיקר עצות שיסייעו לכם להצליח בקלות להרים פרויקטים כאלה מהצעד הראשון ועד הסיום.
3. מעלים תמונות בפייסבוק במהלך העבודה; חלק מכם יקבל מאיתנו פיצות במהלך החופש.
4. מדווחים על סיום הפרויקט ובוחרים עוד משימות גם כדי להמשיך לעשות טוב וגם כדי להגדיל את סיכויי הזכייה.

שימו לב, המיזם פתוח לכלל בני הנוער ולא רק למנויי מקום בעולם.

יאללה פתחו קבוצה, ותתחילו לעשות טוב.

ברור שכדאי לכם בלי קשר להיות מנויים – חוץ מהמון המון תוכן שאנחנו מכינים כל חודש במיוחד בשבילכם, יש בחודשים האלה גם המון המון רעיונות למיזמים וגם הצעות צעד צעד איך לבצע אותם. כאן תוכלו לעשות מנוי. חודשיים ראשונים בעשרה שקלים! (5 + 5) . להצטרפות לחצו כאן.

עוד רעיון למיזם "נוער בונה מדינה"
צילום: באדיבות המצלם
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו