יצחק הרצוג
יצחק הרצוג צילום: Yonatan Sindel/Flash90

פעילי השמאל מתנועת 'קריים מיניסטר' יפגינו הערב (שני) מול ביתו של הנשיא הנבחר יצחק הרצוג בצפון תל אביב, במחאה על מינוי דוברו של נתניהו, נאור יחיא, לתפקיד דובר בית הנשיא.

"בימים בהם ישראל משוועת לריפוי ולתיקון השסעים בעם, מבית מדרשו של נתניהו, אסור למנות את מי שלקח חלק פעיל במערך התבערה וההסתה שגרם לכך", אמרו אנשי 'קריים מיניסטר'.

''הרצוג מכניס לבית הנשיא את הביביזם מהדלת הקדמית ויורק בפרצופם של מעל למחצית מהציבור הישראלי שקץ בשחיתות, בפילוג ובהסתה. מינויו של יחיא הוא מינוי נגוע שמזהם את הממלכתיות שהבית אמור לייצג ומעורר חשד כבד לעסקה אפלה בין הנשיא הנבחר ובין הנאשם. כבוד הנשיא הנבחר, עוד לא מאוחר להתעשת ולחזור בך מהמינוי", הוסיפו.

כאמור, הנשיא הנבחר יצחק הרצוג החליט למנות את נאור יחיא לדובר בית הנשיא. יחיא (32) החל את דרכו המקצועית בחטיבת דובר צה״ל, שם שירת במגוון תפקידים פיקודיים ומקצועיים בהם רכש ניסיון רב בתחום. בתפקידו האחרון שימש כראש מדור טלוויזיה והפקות ולאחריו השתחרר מצה״ל בדרגת רס״ן בתום עשר שנות שירות.

לאחר שחרורו שימש כדובר שר הבינוי והשיכון ובהמשך כדובר שר העלייה והקליטה, ח״כ יואב גלנט. בשנתיים האחרונות שימש כדוברו הפוליטי של ראש הממשלה בנימין נתניהו וכדובר מפלגת הליכוד.

יחיא הוא יליד יקנעם שכיום מתגורר בגבעתיים. במסגרת תפקידו יעמוד בראש מערך התקשורת של בית הנשיא וישמש כדוברו של נשיא המדינה. יחיא הוא בעל תואר ראשון במדעי המדינה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו