גלעד קריב
גלעד קריב צילום: חזקי ברוך

מליאת הכנסת אישרה את הקמתה של ועדת חוק חוקה ומשפט ברוב של 60 תומכים מול 52 מתנגדים ונמנע אחד.

במהלך הדיון תקפו חברי כנסת רבים מהסיעות החרדיות את העובדה שיו"ר הוועדה המיועד הוא ח"כ גלעד קריב ממפלגת העבודה, המשמש כרב רפורמי.

ח"כ ישראל אייכלר אמר, "אני מעדיף מנסור עבאס מוסלמי פלסטיני שנאמן לעמו ולמולדתו מאשר ששמים בראש ועדת החוקה של מדינת ישראל אויב התורה שנלחם כבר 25 שנה בבג"צים נגד לומדי התורה, נגד תקציבים, נגד הזכויות הבסיסיות של הציבור החרדי, והוא גרם כמעט למלחמה כאשר ביטלו את חוק הגיוס, והוא יהיה יושב-ראש ועדת החוקה. אני חושב שזה צעד אחד יותר מדי."

ח"כ אורי מקלב תקף, "אתם נותנים את ועדת החוקה לאדם שיהפכה לזירת התגוששות. התנהלות הקואליציה פסולה כבן סורר ומורה ונידונת על שם סופה, אנחנו לא יכולים להיות שותפים בעוול הזה. היו"ר המיועד מייצג את התנועה הרפורמית שמנסה לכרסם את העם היהודי בכוונת זדון"

ח"כ משה גפני הוסיף, "אנחנו בגוש הימין והדתיים, אנחנו נצביע נגד ועדת החוקה. אנחנו לא נשלח חברים לוועדת החוקה. המציאות הזו לא יכולה להימשך. ועדת חוקה היא הוועדה הכי חשובה מבחינת החקיקה בכנסת."

יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי אמר במליאה כי המכה הגדולה של העם היהודי בתפוצות זה התבוללות נוראה, כלשונו. "לצערנו, רואים בצורה מוכחת, היכן שיש קהילות שמקפידות לשמור על המסורת, התבוללות הינה אפסית. בקהילות שמביאים יהדות חדשה, ההתבוללות שם למעלה מ-80 אחוז, השם ירחם.

המאבק העיקש של הרפורמים לקבל הכרה כזרם מוכר ביהדות עד עתה לא צלח, אחיי מהאופוזיציה, הוועדה הולכת למנות ח"כ שמתהדר בכך שהוא רב רפורמי, בתפקיד, יו"ר ועדת חוקה, ועדה שדנה בנושאים הרגישים ביותר לדת ומדינה - מי שמצביע בעד הוועדה הזאת מכריז בקול ברור לא אכפת לנו מהתבוללות של העם היהודי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו