הכנסת
הכנסת צילום: נועם מושקוביץ, דוברת הכנסת

הכנסת אישרה הלילה בקריאה ראשונה שורת הצעות חוק שיזמה הקואליציה, בהן הארכת מועד אישור התקציב, הרחבת החוק הנורבגי, קביעת מנגנונים לשימור הפריטטיות בין בנט ולפיד והצעה שתאפשר לארבעה ח"כים להתפצל מסיעתם גם אם הם לא שליש ממנה.

כמו כן אישרו הח"כים להגדיל את מכסת הרשאים שיוכלו להפסיק חברותם בכנסת לפי החוק הנורבגי, כך שבסיעה שבה ישנם 6-4 חברי כנסת, שלושה יוכלו להתפטר. בסיעה שבה ישנם 9-7 חברי כנסת יוכלו להתפטר ארבעה חברי כנסת, ובסיעה שבה 10 חברי כנסת ויותר 5 יוכלו להתפטר.

במהלך הדיונים אושר חוק פיצול הסיעות שזכה לכינוי "חוק פיצול הליכוד". על פי החוק, ארבעה חברי כנסת יוכלו להתפצל מסיעה, גם אם אינם מהווים שליש סיעה ממנה. זאת, בניגוד לחוק היום הדורש פיצול של שליש סיעה לפחות.

ההצעה אושרה בקריאה ראשונה ברוב של 57 בעד אל מול 42 נגד. ח"כ דודי אמסלם (הליכוד) תקף את החוק ואת השר גדעון סער: "אני חושב שהתפצלות בכנסת היא דבר לא מוסרי. אני בז לך שר המשפטים. מעבר כזה זה שוחד ואני בז לעולם המושגים שלך ושל אלקין".

עוד הלילה, בוועדה המסדרת נבחר ח"כ גלעד קריב ממפלגת העבודה ליו"ר ועדת חוקה, חוק ומשפט. לפי שעה בנט ולפיד מתקשים להאריך את החוק שמונע אזרחות מפלסטינים שנישאים לערבים ישראלים.

יו"ר ש"ס אריה דרעי סיכם את הלילה בציוץ בטוויטר "מסיימים לילה לבן של מאבק עיקש בקואליציה הדורסנית, עם נוכחות מלאה של סיעת ש״ס ואין ספור נאומים מושחזים. גאה בחברי הכנסת שלנו. נמשיך להיאבק למענכם להפלת הממשלה הרעה הזו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו