בנימין נתניהו
בנימין נתניהו צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

רבים מאתנו בתחושת תסכול עמוקה בעקבות התחלפות ממשלת נתניהו בממשלת בנט- לפיד.

רבים מאתנו חשים נבגדים. ביבי היה משאת נפשנו ב-12 שנים האחרונות. המלחמה שלו היום יומית כמו הייתה המלחמה שלנו, ועכשיו...אין מילים.

אכן, תרומתו של בנימין נתניהו היא עצומה, אבל לענ"ד אפשר לסכם אותה בשני דברים עיקריים שהשפעתם מהותית:

1. המלחמה הבלתי מתפשרת מול אירן(שיש לה תולדות רבות של זקיפות קומה עד השלום עם מדינות ערב המתונות).

2. יציאה במתקפה חזיתית מול התקשורת החל מהקמת העיתון "ישראל היום" ועד ההנחה הברורה שהתקשורת היא שמאלנית והנחלת התזה הזו לעם (ליכוד גוש הימין ואי התפוררותו שזה דבר ענק, איני זוקף לזכותו של נתניהו אלא לאותם מתפקדים דתיים שהחלו את מסע התפקדותם לליכוד לפני כ- 20 שנה. הם אלו שהעלו את החכי"ם ששמרו על הימין כימין אמיתי. נתניהו מצדו תמיד ראה צורך למתן ולהכניס או לשריין חכי"ם פשרניים ביחס לתפיסה הימנית הקלאסית).

ועם זאת, נראה שאם נסתכל במבט כולל כנה ואמיתי אז דווקא בגלל בנימין נתניהו זנחנו ערכים ותחומים , שהם לב ליבה של אומתנו.

אחרי התבוננות וחיפוש האמת (וזאת מבלי להזכיר משפט אחד על הכישלון הגדול ביחס למערכת המשפט והמלחמה בטרור והחמאס), אין ספק שראש ממשלת ישראל (לשעבר..) זנח במודע ערכי לאום ואמונה חשובים, ואתן דוגמאות: האם פעם שמעתם מנתניהו נאום החדור באמונה פשוטה בבורא עולם. אני מזמין אתכם להקיש בגוגל על נאומים של אמונה של נשיא ארה"ב לשעבר דולנד טראמפ ופשוט להתמוגג ולקנא.

הקשר עם בורא עולם כמעט לא קיים בלקסיקון של נתניהו (כמובן חוץ מהמילה בע"ה שהפכה להיות לצערי רק 'מותג' בחירות). במילים שונות אפשר לומר שנתניהו החזיר אותנו אחורה לאותו דור של קום המדינה שזנחו את הקשר עם בורא עולם והכניסו אותו רק לתוך סיפורי התנ"ך.

האם ראש ממשלתנו לשעבר דיבר אי פעם בכל 12 שנותיו האחרונות בשלטון על מוסד המשפחה כמה הוא חשוב ועשה מעשים אופרטיביים על מנת לחזק אותו בתוך ים המערבולת שמוסד זה נמצא.

האם ראש ממשלתנו לשעבר ניסה ליצור תרבות שונה ממה שמוכרים לנו בתקשורת ולהציג אלטרנטיבה של ערכים מתוך ליבה של היהדות. דוגמה קטנה, האם הממשלה בראשותו דנה מתי שהוא בסוגיית הסמארטפונים האוכלת והורסת כל חלקה טובה... לא!. ברור שלא נהפוך עכשיו להיות מאה שערים אבל לפחות מציאת פתרונות יצירתיים כחלק מפרויקט ממשלתי רחב היקף ואולי לפחות רק במסגרת משרד החינוך לנסות לשנות למען ילדי ישראל.

כן, אני מדבר על לצאת מאותה שטיפת מוח של התרבות המערבית, לעצור את סחף התרבות האדיר המגיע מאירופה וארה"ב והיחצון שלו על ידי התקשורת והשמאל שמשנה לשנה נהיה יותר קיצוני.

אבל בנימין נתניהו מעולם לא היה שם ולצערי רוב הערכים שציינתי כאן אפילו זרים לו.

תחושת הבגידה שהזכרתי למעלה אולי צריכה לעורר אותנו בכיוון ההפוך של כמה השלמנו עם המציאות והמצב שנתניהו הקרין לנו במשך השנים "שאין עוד מלבדו" ולומר לעצמנו בגדנו במשהו בקשר שלנו עם ה'. הטוטאליות בנתניהו וההתמכרות הבלתי מעורערת אחריו, צריכה להוליד זמן חדש של "עת כנוס" על מנת ליצור תיקון גדול.

תיקון של התנקות הלב, לדעת מחדש לשאת תפילה זכה וטהורה לבורא עולם ולבקש את הדברים החשובים לעם ישראל...תיקון של חתירה מחדש למה שאנחנו באמת מבלי לעגל פינות, לחתור לערכים מבלי להתנצל. חיפוש מחדש באייך בא לידי ביטוי הקשר שלנו עם ה', בתקופה כזו מאתגרת. ודווקא עכשיו בזמן שאנחנו לא בשלטון הזמן חשוב כל כך להצמיח חשיבה חדשה ומדויקת.

וגם אולי כדאי לחשוב מחוץ לקופסה ולהצמיח מתוך המערכת הפוליטית יורשים מתוך הימין(שלא יהיה ספק, אני וודאי לא מדבר על בנט כאלטרנטיבה לכתובת אמונית, הרי הוא בחר במודע בשמאל כחלק משמעותי בערכים שממשלתו רוצה להנחיל....) שכן קיים בהם הבסיס האמוני כחלק מאישיותם ואורח חייהם בצורה משמעותית יותר מבנימין נתניהו.

הכותב תושב נתניה ומחנך בחטיבת ביניים

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו