רוני מרום,
רוני מרום,צילום: יח"צ

פורום הארגונים למען המשפחה שיגרו אמש (שני) מכתב חיזוק לראש המועצה המקומית מצפה רמון, אל"מ (במיל') רוני מרום, שפרש את משנתו בנוגע ללהט"ב והסביר מדוע הוא אינו מכיר בדגל הלהט"ב.

"ברצוננו לחזק את ידך ולהתפעל מחדות המחשבה והעומק כמו גם יכולת ההכלה של יחידי הלהט"ב תוך הוקעת פעולת ארגוני הלהט"ב ומצעדיהם", הם כתבו לו.

בפורום הארגונים מייחלים לשתף איתו פעולה בנושאים בהם הם עוסקים. "יישר כח ותקווה כי רבים יבואו בדרכך", הוסיפו. "נשמח לעמוד לרשותך בכל הדרוש בנושאים שבטיפולנו".

על המכתב חתמה עו"ד נעמה סלע, יו"ר פורום הארגונים למען המשפחה בו חברים: 'שוברות שווין', 'אבות למען צדק', 'בצלמו', 'אופק - המטה להסברה יהודית', 'יוזמה אזרחית', 'בוחרים במשפחה', 'פורום קפה שפירא', 'הל"ב – העמותה לשוויון בהורות', 'המכון הישראלי למשפחה', 'חותם - יהדות על סדר היום', 'פורום דרור בליכוד', 'מטה יהודי לאומי – נשים למען ישראל', 'מרכז ליבה' וארגון 'לצידכם'.

כפי שפורסם, בנייר עמדה שהוציא בתחילת השבוע הסביר כי סוגיית הלהט"ב היא מהלך כלל עולמי שהחל בעשורים האחרונים. לדבריו, "המטרה הגלויה שכולנו מכירים היא קבלת ההכרה בנטייה מינית של נשים וגברים לבני מינם כדבר לגיטימי ובקבלת שוויון זכויות מלא". אך הוא הדגיש: "המטרות שאינן גלויות לכולנו מכוונות לפירוק הסולידריות החברתית באמצעות 'אתגור' שלושת הגורמים המלכדים בחברה האנושית – דת, לאום ומשפחה".

"רבים וטובים המגדירים עצמם כהומואים ולסביות מנוצלים במאבק איתנים זה בין העולם השמרני לבין מי ששואף לפרקו ויחד איתם ההמון, שבתמימותו גוייס לצידם אם באופן פעיל ואם באי נקיטת עמדה", אמר. "מכיוון שמדובר בנושא לוט בערפל של מושגים מליציים, המחלק את העולם ל'בעד ונגד', ל'חשוכים ונאורים' , רעיון המקודם בדרכים מתוחכמות ואשר קנה מקום שכמעט ואין לו עוררין בשיח העולם המערבי, חשוב לפרקו לגורמים לנתחו בצורה מעמיקה ומזוויות שונות".

לדבריו המלאים לחצו כאן

בהמשך הסביר מדוע הוא מסרב להגדיר את הלהט"ב כ'קהילה'. "הלהט"ב הוא למעשה רעיון חובק עולם שבינו לבין הקהילה אין כל קשר ולו מקרי בהחלט", כתב.

בנוסף, "המושג "'גאווה' ביחס לנטייה מינית כזו או אחרת בעייתי משתי סיבות עיקריות. ראשית מכיוון שהיא מלמדת על שאיפה להחצנה ולהשלטת הרעיון במרחב הציבורי דווקא בתחום שהצנעה יפה לו. ושנית מכיוון שהיא סותרת את הטיעון הבסיסי של קהילת הלהט"ב לפיו הומואים ולסביות נולדו עם נטייה זו ושהיא טבעית לחלוטין משכך כפי שאין מקום ל'גאווה' עבור זכרים או נקבות 'רגילים' הרי שאין מקום לגאווה לאותם יוצאים מן הכלל".

"אחת העובדות המפחידות ביותר היא שבסוגיית הלהט"ב בימינו, ישנה לכאורה אמת אחת העטופה באצטלה של קידום ערכים הומניים ואוניברסליים. אמת שאין בילתה, כזו שמי שיעז לומר דבר מה שאיננו מוכנס עם אותו רעיון דמו בראשו", ציין. "אנו עדים לשיטת פעולה מתוחכמת בשלושה מימדים: הראשון - מסע תעמולני אינטנסיבי בכל דרך אפשרית להכשרת הלבבות ולייצור תודעה חדשה בקרב החברה. השני - שימוש בשפה המטשטשת את יכולת ההבחנה של ההמון ביחס לסוגיה מורכבת זו, כגון בלבול בין מין לאהבה וכן הנפת סיסמאות של 'צדק חברתי', שוויון ועוד בכדי לרכוש את אהדתו לקידום מטרותיהם הנסתרות במצג שווא של קידום ערכים ותיקון עולם. השלישי - השטחת הדיון ויצירת מציאות רעיונית דיכוטומית של בעד ונגד, חשוכים ונאורים , כזו שאם אינך בעד אתה בוודאי נגד ואם אתה נגד הרי אתה אויב".

"מעניין הוא שדווקא ערכיה המוצהרים של 'קהילת הלהט"ב' כמו סובלנות, כבוד הדדי וקבלת השונה נרמסים ברגל גסה בקידום מטרותיה המעורפלות", הוסיף.

"מרוב עיסוק ב'קהילת הלהט"ב' שכחנו לרגע שלמעלה מתשעים אחוז מהאוכלוסייה בישראל איננה משתייכת לקבוצה זו ומרביתה אוחזים בתפישת עולם מסורתית ושמרנית", כתב. "תפיסת עולם המושתתת היטב על מסד של ערכים, מוסר ונורמות חברתיות שאינן עולות בקנה אחד עם מתירנות מינית, טשטוש השוני המובנה בין גברים לנשים ותפישת מבנה ותפקיד המשפחה הנורמטיבית מעל לכל. אינני מתכחש לתהליך האבולוציוני שנדרש לעבור ביחס להומואים ולסביות אולם אני מתנגד בצורה חריפה לרבולוציה שמבקשים רעיונות הלהט"ב לחולל".

"אין להתעלם מתופעה מכוערת ומדאיגה של שנאת הומואים ולסביות ונקיטת פעולות של הפליה ואף אלימות כלפי אוכלוסייה זו", הדגיש. "גם הדתיים האדוקים ביותר (בכל הדתות) וגם האנשים האוחזים בהשקפת העולם השמרנית ביותר, לא יכולים לתרץ התנהגות שכזו כלפי כל אדם".

"על אף הסיכון הגדול שכרוך בכך, אני סבור שיש לדבר על סוגיה זו בקול רם ללא תקינות פוליטית המבטא יחס רציונלי לעניין אמוציונלי זה, ולפרוש בפני הציבור את התמונה בכללותה באופן בהיר וחד", אמר.

לסיכום כתב: "אינני מכיר בדגל הלהט"ב ואינני מוכן לכנותם 'קהילה', אני מתנגד לצבא הצללים הצועד במצעדי ניצחון ממנהטן ועד לברלין. אני מכיר הומואים ולסביות במשפחה שלי, כחברים וחברות שלי, כעובדים ועובדות שלי, לכולם פנים ושמות, את כולם אני אוהב ללא כחל וסרק. עם הקשיים של כולם אני מזדהה באופן עמוק ומאחל להם חיים נורמליים כמו לכל אדם. כדי לזכות בכך אל להם להפוך לעוד חייל אלמוני בצבא הלהט"ב. עליהם להתאגד ברמה המקומית בכדי לפתור בעיות מוגדרות היטב ובאמצעים האפקטיביים ביותר לצורך כך. טעות תהיה מצידם להחצין את נטיותיהם המיניות, עליהם להבין שהם יוצאים מן הכלל וככאלה נוכל בחברה להכילם".