לירז רוסו - סטטיק
לירז רוסו - סטטיק צילום: David Cohen/FLASH90

כוכב הפופ הישראלי, הזמר לירז רוסו המכונה 'סטטיק' שהתקרב בשנים האחרונות לדת, סיפר אתמול (שני) כי הוא ואשתו הטרייה שרית נוהגים בזמן האחרון לשמור שבת כפעם בחודש.

סטטיק ביקש מלמעלה מחצי מיליון עוקביו בחשבון האינסטגרם שלו שישאלו אותו שאלות. הוא בחר לענות לעוקב ששאל על הקשר שלו לדת ולשמירת השבת.

"אני מאוד אוהב את הדת", סיפר. "מאוד אוהב את המסורת, מניח תפילין כל יום, מפריד בשר וחלב, יש לי כלים בשר חלב בבית". הוא ציין כי מידי יום הוא קורא פרק צ"א בתהילים והוסיף: "שומר שבת פעם בחודש עם שרית. מאוד אוהב".

לסטטיק שרשרת מפורסמת בצבע זהב, הנושאת את דמות דיוקנו. אתמול הוא הסביר את הרעיון העומד מאחורי השרשרת שמטרתו להזכיר לעצמו בכל רגע לקיים את מצוות עשה של 'ואהבת לרעך כמוך'. "השאלה המעניינת היא מה הקטע של השרשרת הזאת? זה בעצם כאילו הדבר הכי נרקסיסטי בעולם. אין דבר שיותר אוהב את עצמיך מלעשות כזה שלך", אמר. "אבל מהצד שאני רואה אותו רשום ואהבת לרעך כמוך. צריך לאהוב ככה את כולם".

כשנשאל סטטיק אם הוא מכיר את הוריו הביולוגים הוא השיב: "לא פתחתי תיק אימוץ אף פעם. אימצו אותי בגיל ארבעה חודשים. אני לא מכיר את ההורים הביולגים, לא זוכר אותם ולא יודע מי הם. אבל כן יש לי שני הורים מהממים שלא הייתי מחליף בכלום".