אורנה ברביבאי באירוע הגאווה
אורנה ברביבאי באירוע הגאווה צילום: משרד הכלכלה והתעשייה

יו"ר תנועת 'חזון' הרב דרור אריה תקף היום (שלישי) את האירוע לציון ''יום הגאווה'' שהתקיים במשרד הכלכלה והתעשייה בראשות השרה אורנה ברביבאי.

''איני מבין את הקשר בין משרד הכלכלה והתעשיה לנושא המדובר, הקשר היחיד הוא הניסיון לכפות את אג'נדת הטשטוש לכל אזרחיה על מדינת ישראל על ידי ממשלת השמאל שגנבה את הריבונות מהעם", תקף.

לדבריו, "בפעם הבאה כדאי לדבר על ההשלכות הקשות של אג'נדת הלהט"ב של הקרן החדשה, על הסחר בנשים פונדקאיות, על הסחר בקטינים, על הסחר בסמים ב'קהילה', ועל הסחר המניפולטיבי ברגשות הרחמים של עם ישראל".

"לאן נעלמה החמלה? איפה זכויות האזרח?" הוסיף. "כדאי שברביבאי וממשלתה יפסיקו להיות מנותקים מהעם, יעסקו בכלכלה תעשיה ומסחר ולא בקלקלה וסחר לא אנושי בבני אדם", כך הרב דרור אריה.

במשרד הכלכלה בחרו לציין את האירוע היום בסימן: "יציאה מהארון – התמודדות עם עצמי ועם הקהילה הדתית", בשיתוף העמותות "בת קול" ו"חברותא".

את המפגש יזמה והובילה, זו השנה השניה, עובדת מינהל סחר חוץ במשרד, דקלה גרשוני, ששיתפה בסיפורה האישי והודתה להנהלת המשרד על הפתיחות והנכונות בקיום האירוע. היא הביעה את רצונה שהאירוע יהפוך למסורת ויתקיים במשרד גם בשנים הבאות.

המפגש התמקד בסוגיית היציאה מהארון, בהתמודדות האישית ובהתמודדות בתוך הקהילה הדתית, במהלכו שיתפו שני חברי וחברות הקהילה הדתית הגאה בחוויותיהם האישיות בתהליך היציאה מהארון - ד"ר רבקה רוזנר, חברת "בת קול" ומחברת הספר "בבת אחת", ושי ברמסון יו"ר "חברותא".

שרת הכלכלה והתעשייה, ברביבאי, ציינה: "שוויון אינו פריווילגיה. להניח שזהו ערך פריווילגי זו הנחה שגויה, שרווחת לצערי בציבור. אנחנו צריכים להתייחס לערך השוויון כאל צורך קיומי. חברה מתוקנת לא יכולה לקדם מדיניות והחלטות שמתבססות על דעות קדומות. אנחנו כחברה צריכים להיות מסוגלים להכיל ולאפשר לכל אדם לחיות את חייו, ואין כל סיבה שנפריע לאנשים לבחור לחיות כפי שהם רוצים. אנחנו עדין רחוקים מאוד מהרצוי בתחום החקיקה ויש עוד הרבה עשייה לפנינו. העובדה שמשרד הכלכלה והתעשייה מקיים כזה אירוע הוא לא טריוויאלי בכלל, ואני גאה להיות חלק ממפגש שכזה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו