ינון מגל
ינון מגל צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

איש ערוץ 20, העיתונאי ינון מגל, צייץ היום (שלישי) נגד הצטרפות בתו של נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין למשלחת לוושינגטון ועורר סערה ברשת החברתית.

"הבת של ריבלין התלוותה לביקור המאוד חשוב שלו בוושינגטון", כתב מגל בחשבון הטוויטר שלו. "מישהו בתקשורת שאל למה? מה היא עושה שם? מי מימן את הנסיעה שלה? או שאנחנו בפינת הפרגון? אבל באקסטרלארג'".

בעבר כשהצטרפו מי ממשפחתו של ראש הממשלה הקודם בנימין נתניהו לנסיעותיו, עיתונאים ואנשי תקשורת שאלו לשם מה הם נצרכים בנסיעותיו המדיניות של ראש הממשלה.

אולם כאן, על רקע מצבו הבריאותי של הנשיא רבלין ולאור העובדה שהוא מימן את הצטרפותה של בתו, מספר עיתונאים תקפו את מגל על דבריו.

עיתונאי תאגיד השידור ''כאן'' עקיבא נוביק כתב: "ראובן ריבלין הוא גם אדם בן 82, שזקוק לעזרה אישית מהבת שלו בגלל גילו ומצבו הבריאותי (דברים שבעבר נחמה עשתה). אין גבול נבזיות שלא תחצה ינון ידידי? כמו כן, ריבלין משלם מכיסו את כל עלות הנסיעה של בתו".

מגל השיב לו: "עבד הברנז'ה, הכלומניק, שלא עשה כלום מימיו, עקיבא, יש לי רק בקשה אחת, אם אתה חושב שאני ניבזה, אל תקרא לי ידידי. תודה". נוביק לא נותר חייב: "ינון יקירי, יצאת דביל וקצת גס רוח, זו לא בושה להתנצל. זכור לי שאתה אפילו די מנוסה בזה".

עיתונאי 'גלובס' אבישי גרינצייג גם הוא הגיב לדבריו של מגל. "אענה לך בשם התקשורת: ריבלין צריך סיוע בשל מצבו הבריאותי וגילו", כתב.

עיתונאי 'מעריב' בן כספית, שגם מגיש לצד מגל תכנית רדיו ברדיו '103FM', כתב: "כן, תתפלא, שאלו וקיבלו תשובות בלי שיימינג בטוויטר: הנשיא בן 82, עם קוצב לב ועוד כמה בעיות, זקוק לסיוע קרוב מהבת שלו, הנושאת בכל עלויות הנסיעה. אבל מה אני מתקטנן, נזכר שבזמנו בערוץ 20 הכפשתם את רעיית הנשיא בזמן מסע הלוויה שלה, אז הכל יחסי בחיים".