מור ג'נאשווילי מגיב לאיומי משפחות מבצעי הלינץ' באדיבות חוננו

בני משפחה של החשודים בביצוע לינץ' במהלך מבצע שומר החומות איימו על מור ג'אנאשווילי ואחיו בפתח דיון בהארכת מעצרם של החשודים.

בין האיומים היו קריאות כגון "מחבל", "אני אדאג שנרצח אותך" ותנועות מגונות והכל נעשה באולם בית המשפט המחוזי בחיפה.

מור, שמאז הלינץ' שעבר נזקק לכיסא גלגלים, סיפר על מה שהתרחש. "הגענו להארכת מעצר כדי שלא ישחררו את התוקף שמואשם בהתפרעות. לפני תחילת הדיון באו מספר ערבים והפנו אלי אצבע מאשימה שאני מחבל, שאני דרסתי. הם כמעט התקיפו את אחי, אמרו לו 'נרצח אותך', בזמן שאותם חשודים מחייכים לעיני כל".

"אני לא מבין מה קורה פה, מישהו אומר לי שאני מחבל, אני על כיסא גלגלים, איך זה הגיוני?", תהה ג'אנאשווילי.

אחיו של מור שליווה אותו לדיון הוסיף, "ברגע שהעניינים התלהטו אחד המחבלים סינן לעברי ואמר במילים מפורשות 'אני מעכו, אני אדאג שנרצח אותך', זה איום מפורש ברצח. אני מקווה שימוצה הדין עימם".

עורך דינו של מור, חיים בלייכר מארגון חוננו, ניסה לצלם סרטון בו הוא מגיב לאמירות, אולם הופרע על ידי אחד מבני המשפחה המאיימים.

"הייתי עד לאירוע נוראי ומזעזע בביהמ"ש המחוזי חיפה. במשפטים של הארכות מעצר של מחבלים שהשתתפו בהתפרעויות, משפחותיהם מגיעות לבית המשפט ומרגישות שם כבשלהן. מתחילות לצעוק לעבר נפגעי העבירה. אחד ממשפחות המחבלים התחיל לצעוק 'אתה מחבל, אתה דרסת ילד בן 12, אנחנו נעצור אותך, אנחנו נטפל בך'".

בשלב זה ובאמצע דבריו של עו"ד התפרץ אותו בן משפחה של הפורעים לסרטון, צעק לעבר מור הפצוע "אתה מחבל" וסימן לעברו תנועה מגונה.

בלייכר המשיך בדבריו, "משפחות המחבלים ממשיכים להתנהל פה כבשלהן. הגיע הזמן שמשטרת ישראל תבין שיש פה מלחמה מול טרוריסטים שהחליטו לקום עליה, ותתחיל לפעול מולם ביד קשה ולא בחקירות רכות שלא מודים בהן. שיתחילו לגלות את האמת מאחורי ארגוני הטרור האלה שיצרו את המהומות ומתכוננים להמשיך בפרעות שלהם ברגע שתהיה להם הזדמנות".

נזכיר כי במהלך מבצע שומר החומות הותקף ג'אנאשווילי בעיר עכו ע"י עשרות פורעים ונפצע באורח בינוני. הפורעים רגמו את רכבו באבנים, וכשנמלט הכו אותו במוטות עץ וברזל, באגרופים ובעיטות, עד שהתמוטט והכרתו התערפלה. בהמשך גם דקרו אותו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו