איציק סעידיאן
איציק סעידיאן צילום: מתוך "המהדורה המרכזית" חדשות 12

בית החולים שיבא הודיע כי חל שיפור במצבו של נכה צה"ל איציק סעידיאן שהצית עצמו לפני כמה חודשים והוא נושם בכוחות עצמו.

עם זאת, הוא עדיין מורדם, במצב קשה מאוד ונשקפת סכנה לחייו.

"איציק סעידיאן ממשיך לעבור הליכים כירוגיים וצוות יחידת הכוויות הלאומית בשיבא עושה ככל שביכולתו על מנת להציל את חייו", נמסר מטעם בית החולים.

סעידיאן, שלחם בסיירת גולני במבצע צוק איתן, הצית את עצמו ערב יום הזיכרון מול משרדי אגף השיקום של משרד הביטחון במחאה על הסחבת של אגף השיקום בהכרה ובטיפול בפוסט טראומה שלקה בה.

נזכיר כי מהתחקיר שערך משרד הביטחון בנושא עלה כי במהלך הטיפול בסעידיאן היה פער תקשורתי בין הוועדות הרפואיות לקצין התגמולים באשר להיקף ההכרה בסעידיאן ולא ניכר רצף טיפולי בין צה"ל לאגף השיקום.

עם זאת, נכתב כי בטיפול זוהו המצוקות מהן סבל סעידיאן והוא קיבל טיפול ותמיכה מתוך הבנה משמעותית למצבו המיוחד.

בעניינו של איציק נכתב כי "התקיים פער תקשורתי בין הוועדות הרפואיות לקצין תגמולים באשר להיקף ההכרה בסעידיאן, ולא היה רצף טיפולי מסודר בטיפול בו בין צה"ל לאגף שיקום נכים עם הגשת התביעה".

במסמך נכתב כי "סעידיאן שיתף פעולה עם המחוז המשקם באופן חלקי, ולמעט מספר פגישות בודדות עם עובדת השיקום - הוא לא שיתף פעולה עם ניסיונות השיקום, ולא התייצב לפגישה עם הרופא המחוזי".

המסמך קובע כי יש לבצע עדכון מיידי של תגמולי המחייה לנכי צה"ל, להקים גוף בקרה וביקורת על פעילות הוועדות הרפואיות, לבצע רפורמה כוללת בשירות לנכי צה''ל ולפעול להגדלה משמעותית של יחידות השטח האגף השיקום.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו