דה בור. משלם את המחיר
דה בור. משלם את המחיר צילום: רויטרס

מחיר ההדחה. יומיים אחרי שהודחו בהפתעה גדולה מטורניר היורו בשלב שמינית הגמר עם הפסד בתוצאה 2:0 לצ'כיה, הודיעה היום (שלישי) התאחדות הכדורגל ההולנדית על פיטוריו של מאמנה פרנק דה-בור.

הולנד סיימה את שלב הבתים המוקדם עם מאזן מושלם ובהצלחה גדולה ובשלב שמינית הגמר על פי כל ההערכות והתחזיות אמורה הייתה לעבור בקלות את צ'כיה בדרך לרבע הגמר מול דנמרק ואולי אף להגיע עד לחצי הגמר.

ההפסד המאכזב לצ'כיה שהעפילה לראשונה בתולדותיה אל שלב רבע הגמר כשסיימה את השלב המקדים במקום השלישי בבית המקביל, סיים עבור הולנד את החלום האירופי כשזו רק חזרה לטורניר גדול לאחר 7 שנים שחונות.

בכך תמה קדנציית האימון הקצרה של שחקן העבר כמאמן הנבחרת שארכה פחות משנה, כשזה מונה ב-23 בספטמבר למאמן נבחרת הולנד במקומו של רונאלד קומאן שעזב את התפקיד לטובת עמדת המאמן הראשי בברצלונה.

לדברי דה-בור, ההחלטה להתפטר מאימון הנבחרת הייתה שלו. "החלטתי לא להמשיך כמאמן הנבחרת. לא עמדנו במטרות, זה ברור. כשהתבקשתי למלא את התפקיד ב-2020, חשבתי שזה כבוד גדול ואתגר, אבל גם הייתי מודע ללחץ שיהיה עליי ברגע שאמונה. הלחץ רק גובר עכשיו, וזו לא סיטואציה בריאה עבורי. אני רוצה להודות לכולם, כמובן לאוהדים ולשחקנים. תודה גם להתאחדות שיצרה כאן סביבה ספורטיבית ברמה גבוהה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו