הרמזורים בצומת הכניסה לקרית ארבע
הרמזורים בצומת הכניסה לקרית ארבע צילום: דוברות המנהל האזרחי

המנהל האזרחי ונתיבי ישראל השלימו היום (שלישי) את העבודות להצבת הרמזורים בכניסה למועצה המקומית קריית ארבע.

זאת בתום עבודת מטה ארוכה בהובלת קמ״ט תחבורה במנהל האזרחי ובשיתוף משרד התחבורה.

הצבת הרמזורים בצומת, התבצעה כחלק מתוכנית רחבה אותה מוביל המנהל האזרחי, לשדרוג תשתיות הכבישים ביהודה ושומרון. עבודות אלו צפויות להביא להפחתה משמעותית בעומסי התנועה, לקצר את זמני הנסיעה ולצמצם מוקדי סיכון באזור.

בזכות המאמצים הנרחבים שמשקיע המנהל האזרחי בשיפור תשתיות הכבישים ביהודה ושומרון, חלה בשנים האחרונות ירידה של כ-22% במספר תאונות הדרכים במרחב.

ראש המנהל האזרחי, תת אלוף פארס עטילה אמר, "אני מברך על הצבת הרמזורים בצומת הכניסה לקריית ארבע, דבר אשר צפוי להביא לשיפור במצב עומסי התנועה באזור, וכן לצמצום מוקד הסיכון הקיים".

"אנו נמשיך ונפעל לילות כימים בכדי לשפר את מרקם החיים של תושבי האיזור ונעשה ככל הניתן על מנת להפחית את תאונות הדרכים- כל זאת למען בטיחותם של כלל הנוסעים במרחב ועל מנת לשמור על חיי האדם", סיכם.

ראש מועצת קרית ארבע חברון אליהו ליבמן אמר כי בטיחות התושבים נמצאת בראש סדר העדיפויות. "עם כניסתי לתפקיד ואחרי שנים של סיכון בטחוני שבהן היו מספר רב של תאונות דרכים ביניהן גם תאונות קטלניות לחצתי על כלל הגורמים הרלוונטים כדי להסדיר את הצומת. היה כאן שיתוף פעולה מלא בין כלל גורמי המועצה שבזכות עבודה קשה ונכונה הצלחנו להסדיר את הצומת, אני רוצה להודות למשרד התחבורה ולקמ"ט תחבורה שראו איתנו עין בעין את נושא הסדרת הצומת ואת הנושא החשוב שיציל חיים".