קבלת הפנים באו"ם לנשיא ריבלין
קבלת הפנים באו"ם לנשיא ריבלין צילום: ערוץ 7

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, השתתף היום (שלישי) במפגש שערך לכבודו שגריר ישראל לארה״ב ולאו״ם גלעד ארדן, עם יותר מ-20 שגרירים ממדינות שונות.

המפגש התקיים ביוזמת משלחת ישראל לאו״ם והשגריר ארדן כחלק מביקור הפרידה של הנשיא ריבלין בארצות הברית.

במהלך המפגש פנה השגריר ארדן בנאומו לשגרירים ואמר: "בישראל, האו״ם הוא סוג של חידה. מצד אחד, האו״ם מורכב מהרבה מדינות שיש לנו איתן יחסים קרובים מאד. מצד שני, אי אפשר להתעלם מהיחס המפלה באו״ם נגד ישראל. זה מתבטא בכמות ההחלטות וההצהרות נגד ישראל שיוצאות מכאן , לעומת מדינות אחרות שבאמת מסכנות את השלום והביטחון בעולם- כמו איראן".

"ב-1947, 57 החברות באו״ם הצביעו בעד הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל. היום, עם 193 חברות, אני לא בטוח שההחלטה הזו היתה עוברת. זה צריך להטריד את כולנו", הוסיף ארדן.

לדבריו, "האפליה הזו נגד ישראל באו״ם מייצרת מצב מסוכן. רק הבוקר, מחמוד עבאס נשא נאום מביש בו טען כי ישראל הושתלה במזרח התיכון על ידי הקולוניאליסטים במטרה לפצל את האזור ולהחליש אותו. אויביה של ישראל משתמשים בהצהרות חסרות הבסיס שיוצאות מהאו״ם כדי להכפיש ולעשות דה-לגיטימציה לישראל והסתה לאנטישמיות".

כמו כן, פנה השגריר ארדן לנשיא בנימה אישית לרגל לסיום ביקורו בארה״ב ואמר: "המחויבות העמוקה של הנשיא ריבלין לזהות היהודית של ישראל לצד הערכים הדמוקרטיים שלה, הם ביטוי ממשי למורשתו של ז׳בוטינסקי- להלחם על המולדת היהודית ולהלחם על העקרון ש'כל יחיד הוא מלך'. הנשיא ריבלין, היה מעורר השראה עבורי לראות אותך מוביל את המדינה שלנו ומייצג אותה ברחבי העולם".