מוחמד אישתיה: "אין כל קשר בין הישראלים ליהודים"

אבו מאזן טוען כי הנרטיב הציוני זייף את ההיסטוריה שכן ישראל היא תוצר קולוניאליסטי שנזרע כ"גוף זר" באזור כדי לפוררו ולהותירו חלש.

דלית הלוי - ערוץ 7 , י"ט בתמוז תשפ"א

מוחמד אישתיה: "אין כל קשר בין הישראלים ליהודים"-ערוץ 7
מוחמד אישתיה משמאל
Photo by Flash90

יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן) אומר, כי דעת הקהל הבינלאומית עוברת שינוי הדרגתי הבא לידי ביטוי בהכרה בנרטיב הפלסטיני, במיוחד בארה"ב ובמדינות אירופה.

בכנס אקדמי שעסק בחשיבות שלילת הנרטיב הציוני אמר אבו מאזן בנאום מוקלט מראש, כי הקהילות הפלסטיניות ברחבי העולם בסיוע ארגונים אוהדים הצליחו להביא לשינוי בדעת הקהל הבינלאומית, ועתה צריך להתמקד בהגעה למעגל מקבלי ההחלטות במדינות אלה כדי להבטיח את תמיכתם במימוש הזכויות של העם הפלסטיני.

אבו מאזן טען, כי הנרטיב הציוני זייף את המציאות ואת ההיסטוריה שכן ישראל היא תוצר קולוניאליסטי שנזרע כ"גוף זר" באזור כדי לפוררו ולהותירו חלש.

ראש הממשלה הפלסטיני מוחמד אישתיה אמר בכנס, כי בפני ישראל הבחירה בין פניה רצינית להסדר על בסיס פתרון שתי המדינות או שהיא תמות מוות דמוגרפי.

לדבריו, לראשונה מאז 1948 מספר הפלסטינים בתוך שטח פלסטין (מתייחס לכל שטח ארץ ישראל) עולה ב-200 אלף על מספר היהודים, ואשר על כן אם ישראל לא תאמץ את פתרון שתי המדינות יתקיים המודל הדרום אפריקני ובו יהיה מיעוט יהודי השולט על רוב פלסטיני.

אישתיה אמר עוד, כי "העברים (בני ישראל), היהודים והישראלים אינם אותו דבר, שכן אברהם העברי עליו השלום עבר את הנהר להר, ובני ישראל הם בני יעקוב, ובין יעקוב לנביא משה (עברה תקופה של) 1,300 שנה, ולכן בין הישראלים ליהדות (עברה תקופה של) 1,300 שנה, ואין כל קשר בין הישראלים ליהודים".

בהקשר זה אמר אישתיה, כי "היהדות בתורה כפי שאנו מכירים אותה היום נכתבה 70 שנה לפני הספירה" וכי "הנרטיב הציוני המזויף הוא זה שערבב בין העברים, הישראלים והיהודים".

ראש הממשלה הפלסטיני טען, כי "היהודים של ימינו הם יהודים (של ממלכת) הכוזרים אשר התייהדו במאה השישית".

על פי אמונת האסלאם, כל הנביאים מאדם הראשון, עבור דרך אברהם, יצחק ויעקב וגם ישו, היו מוסלמים ולא יהודים או נוצרים. נביאים אלה, על פי האסלאם, קיבלו את בשורת האסלאם, ולא בשורת היהדות או הנצרות. בני ישראל המוזכרים בקוראן דחו את בשורת האסלאם שהובאה בתורה, והיהודים מאוחר יותר זייפו את התורה בנוסחה המוכר כיום. על בסיס זה, טוענים הפלסטינים שהיהודים אינם ממשיכיהם של בני ישראל המוזכרים בתורה ובתנ"ך, שכן בני ישראל קיבלו כאמור את בשורת האסלאם, ומכאן שאין ליהודים זכות על ארץ ישראל.