שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן אומר לערוץ 7 שלביקורו של הנשיא ראובן ריבלין במטה הארגון בניו יורק היתה חשיבות גדולה מאוד.

"היתה השתתפות מרשימה של 20 שגרירים ממדינות חשובות בכל רחבי העולם כולל חברות מועצת הביטחון. זה מבטא את מעמדה הבינלאומי החזק של מדינת ישראל, שבניגוד לכל מיני אמירות, הוא חזק ויציב", פותח ארדן.

לדבריו, "יש חשיבות גדולה להגעת נשיא מדינת ישראל שמסתכל בעיניים של השגרירים כאן שמשפיעים מאוד במדינות שלהם וקשורים לראשי הממשלות ושרי החוץ ומסביר את התסכול הגדול בישראל מאותו מס שפתיים שמדינות מסויימות משלמות לפלסטינים בצורת הצבעה בעדן ונגד ישראל. הנשיא ציין שהדבר הזה לא מסייע לקדם שלום, אלא מחזק את ארגוני הטרור שרואים שהפלסטינים מקבלים תמיכה בגוף המעוות שנקרא האו"ם והדבר מקשה על אבו מאזן להתפשר. אותן מדינות יודעות את האמת על היחסים עם הפלסטינים וצריכות לנהוג בהתאם".

עם זאת הוא מציין שלעתים התמיכה בפלסטינים מצד ידידות של ישראל מתסכלת אותו. "זה תסכול מאוד עמוק. דפוסי ההצבעה באו"ם לצערי, הן לפי קבוצה אזורית או דתית ומדובר בחלוקה מעוותת. אנחנו צריכים להמשיך להיאבק כדי לשנות את המצב הזה. לומר לאותן מדינות - אתן יודעות את האמת ויש לכן קשר קרוב איתנו - אם תצביעו לפי הקבוצה שלכם לא תתרמו לשלום ואף תרחיקו אותו. יש מדינות שהבינו את זה כמו הונגריה, גואטמלה והונדורס, שמוכיחות שאנחנו מצליחים לאט לאט לפרק את הקבוצתיות הזו באו"ם וככל שנצליח הרוב האוטומטי נגדנו יימחק".

ארדן מתייחס גם לממשל הנוכחי ואומר שהוא שונה מהותית מזה שבראשו עמד הנשיא לשעבר ברק אובמה. "אני חושב שאי אפשר להשוות את רוח הדברים והידידות שאני חש מהממשל האמריקני הנוכחי. הנשיא ביידן, אפילו אתמול כשעמדנו ושוחחנו תוך כדי הפגישה עם הנשיא ריבלין, חזר על האמירה שלא חייבים להיות יהודי כדי להיות ציוני".

"יש בביידן אהבת אמת למדינת ישראל, אך לא נטשטש מחלוקות. אנחנו חושבים שהממשל שלו טועה ברצונו לחזור להסכם הישן עם איראן, אבל בגלל הטעות הזו לא צריך לייצר משבר ולפגוע ביחסים הכל כך טובים עם ארה"ב", הוא מוסיף.

השבוע הודיע ארדן כי הוא מוותר על תפקיד שגריר ישראל בוושינגטון, אך ימשיך לכהן באו"ם. "התפקיד בוושינגטון ידוע כמאוד אישי ופוליטי כמי שאמור לפתור מחלוקות בין הממשל האמריקני לממשלת ישראל. אני מוניתי על ידי הממשלה הקודמת ולכן באתי מתוך הגינות והצעתי לראש הממשלה את פרישתי המוקדמת מתפקידי כדי שהם יוכלו למנות את איש אמונם".

"באו"ם הזירה היא אחרת לחלוטין, אני נאבק נגד חרמות ו-BDS ומציג את הפנים היפות שלנו בכל מיני תחומים, כדי לשפר את מעמדנו בזירה הבינלאומית. ההיכרות האישית והחברות עם השגרירים כבר קיימת ואני מקווה להביא משלחת עם שגרירי או"ם לישראל בקרוב".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו