לאה גולדין, אמו של הדר השבוי בידי חמאס בעזה, השתתפה יחד עם הנשיא ראובן ריבלין בפגישה שקיים עם מזכ"ל האו"ם בניו יורק והעלתה בפניו את הדרישה להשבת הבנים.

"נשיא המדינה רובי ריבלין השמיע את הקול הממלכתי של מדינת ישראל הקוראת לאומות העולם ולקהילה הבינלאומית לעזור להשיב את הדר, אורון, אברה והישאם, כי זה עניין הומניטרי. כל עוד חמאס מחזיקים את הדר, אורון והאזרחים הם מפרים את החוק הבינלאומי. בתור שכאלה, אין להם זכות לקבל סיוע הומניטרי והמדינות שמעניקות להם את הסיוע חייבות להשיב את הנעדרים והחללים כצעד בונה אמון", מבהירה גולדין בראיון לערוץ 7.

היא מספרת כי "הפגישה עם מזכ"ל האו"ם היתה מאוד מרגשת. נועדנו איתו לפני שנתיים, כשהזמין אותנו לפגישה ולקח אחריות להשבת הבנים. נכנסתי לפגישה הפעם, אחרי שהנשיא ריבלין הציג דרישה לפיה לא יכול להיות שנותנים סיוע הומניטרי לעזה ובמיוחד ארה"ב - מבלי לפתור את הבעיה ההומניטרית שלנו. האמירות שלו היו מאוד נחרצות ואני חושבת שהמזכ"ל הבין את העניין. בדקות הקצרות שנתנו לי הבעתי שתי נקודות: הפרת הדין הבינלאומי והקריאה להשבת הבנים באופן מיידי וללא תנאי".

גולדין אומרת כי נוצרה הזדמנות יוצאת דופן לקדם את הנושא. "להערכתי, ממה שלמדתי בשבע השנים שאנחנו מתרוצצים בעולם, בארה"ב והאיחוד האירופי באמת מאמינים בעניין ההומניטרי, אלא שצריך לפקוח להם את העיניים ולהסביר להן את האחריות שלהן בצורה בלתי מתפשרת".

"אנחנו נמצאים בחלון הזדמנויות מאוד קצר, אחרי המלחמה של 'שומר החומות', כשיושבים בקהיר ועושים הסכמים של הפסקת אש. זה המקום שבו השבת הבנים צריכה להיות מקודמת כצעד בונה אמון. אני לא יכולה לסמוך על זה שהמנהיגים הישראלים יכניסו את זה להסכם בצורה כל כך נחרצת, אבל מה שבטוח הוא שאמירה בינלאומית שתובל על ידי ארה"ב, האיחוד האירופי ומצרים תביא לשינוי מהותי ותחזיר לנו את הבנים כאן ועכשיו", היא מסכמת.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו