איתמר בן גביר
איתמר בן גביר צילום: יצחק קלמן

יו"ר מפלגת עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר קורא לתושבי אביתר לשקול שוב אם לעזוב את בתיהם במסגרת מתווה ההסדרה שגיבשו עם הממשלה.

ביומן הבוקר של רשת ב' אמר ח"כ בן גביר לאריה גולן כי "אני חושש שהממשלה תחליט בסופו של דבר לפנות את היישוב אביתר ותטען 'הבטחנו לא לפנות, אבל לא הבטחנו לקיים את ההסדר'".

ח"כ בן גביר התייחס לפשרה שהתושבים קיבלו כאשר הסכימו לפנות את המקום אך המבנים יישארו ותוקם במקום ישיבה תוך שנשמרת נוכחת צבאית. "דינם של תושבי אביתר כדינם של תושבי הפזורה הבדואית בנגב. בנגב גם כאשר הבדואים יושבים על אדמות פרטיות הממשלה מקדמת הסדר לטובתם אז על אחת כמה וכמה באביתר. חייבים להפנים כי היהודים לא סוג ב' שרק אותם תמיד מפנים".

באשר לחוק האזרחות שיעלה בקרוב להצבעה במליאה אמר בן גביר: "אני אצביע נגד חוק האזרחות. מדובר בחוק גרוע שקיים בהוראת שעה ואין בו שום סנקציות כלפי מי שמפר אותו".

בן גביר הוסיף: "אתמוך בהצעת חוק האזרחות של ח"כ שמחה רוטמן שהיא אותה הצעת חוק שהציעו נפתלי בנט ואיילת שקד לפני מספר שנים. אנחנו לא צריכים להיות גלגל ההצלה של הקואליציה. החוק שהצענו, חוק יסוד ההגירה הוא חוק חזק ולפני מספר שנים גם איילת ונפתלי ייזמו אותו אבל כאשר יושבים בקואליציה עם רע"מ רואים דברים אחרת".

כאמור, תושבי אביתר קיבלו הלילה (רביעי) את המתווה החדש להסדרת המקום. המתווה כולל את רוב הפרטים של המתווה הקודם, כשהשינוי המשמעותי הוא כי לאחר בדיקה משפטית הישיבה תקום באביתר לא ב-א' אלול אלא בעוד חודשים ספורים, לאחר סיום הליך הסקר המהיר לקרקע והכרזה כאדמת מדינה, לפי החוק.

על פי המתווה, המשפחות צפויות לעזוב את בתיהן עד סוף השבוע. פלוגת חיילים תגיע למקום במקומן עד לסיום סקר הקרקעות. לאחר שייקבע כי מדובר באדמות מדינה תקום במקום ישיבת הסדר ומאוחר יותר התיישבות על פי חוק.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו