אביתר
אביתר צילום: Flash90

לאחר מספר ימים של מגעים בין תושבי אביתר לצמרת הממשלתית, הסכימו הלילה התושבים (ד') באופן סופי למתווה הפינוי מרצון של המאחז, ולכן יעזבו את המקום עד לסוף השבוע ואילו בתיהם יישארו במקומם ובהמשך תוקם ישיבה על הקרקע.

חבר הכנסת מוסי רז (מרצ) שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב־103fm והביע את דעתו על מתווה הפשרה: "אני לא חושב שמדובר במתווה הסופי, אך אם כן זה חמור ביותר. זה פשוט טירוף הדעת, נותנים לעבריינים טרוריסטים איפה יוצב בסיס צבאי. מדובר במשפחות של עבריינים שגנבו אדמה, הם באמת טרוריסטים. הם יקבעו לצבא איפה הוא יקים בסיס צבאי? מדוע יש רמטכ"ל או מפקד כוחות צה"ל ביהודה ושומרון?".

בהמשך דבריו, הזדעק: "מה, איתמר בן גביר הוא מפקד כוחות צה"ל ביהודה ושומרון? סמוטריץ' הוא הרמטכ"ל? זו פעולה שגונבת את הקרקע וגורמת לאלימות חסרת תקדים, לא ראיתי אלימות כמו סביב מאחז אביתר - זה טרור. צה"ל עובד אצלם. אני מעדיף שהמאחז יישאר מאשר הרמאות שקוראים לה פשרה, זו לא פשרה אלא כניעה, זו אמבה שמתפצלת לשניים. מדוע שלא יוגשו נגדם כתבי אישום? המתנחלים האלה הם הרמטכ"ל שלנו".

מה יעלה בגורלה של הממשלה הלא פשוטה לתפעול שהושבעה לפני פחות מחודש ימים? חבר הכנסת רז השיב: "הממשלה תתרסק אם היא תמשיך ככה. אנו רוצים שהיא תחזיק מעמד ארבע שנים ונעבוד על כך, אך לא נסכים לזה שצה"ל יהיה חברת הקבלן של מתנחלים פורעי חוק. נהיה בממשלה הזו אך נעשה בלגן. יש דברים בכנסת שאנו לא חייבים להצביע בעדם. אנו מחויבים לשלמותה ולחוזקה של הממשלה, אך אם היא תרחיק יותר מדי ימינה, אנו נצטרך לאזן את זה בכנסת".

בתגובה לדבריו הנוקבים של רז, עלתה לשידור יו"ר תנועת נחלה דניאלה וייס, שהביעה אף היא את רשמיה על מתווה הפשרה המסתמן באביתר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו