המקלט החדש של אמונה
המקלט החדש של אמונה צילום: דוברות

בעקבות משבר הקורונה עלו באחוזים רבים מספר הפניות בנושא אלימות כלפי נשים. מקלטי הנשים הגיעו לתפוסה מלאה בשנה האחרונה ונוצר מחסור בכל מה שקשור להגנה וטיפול בנשים וילדים שחוו אלימות בתוך המשפחה.

לצורך הזה נענתה תנועת אמונה לפניית משרד הרווחה והשירותים החברתיים ופתחה מקלט ראשון וחדש מטעמה בצפון הארץ.

המבנה המיוחד שופץ וחודש על מנת שיהווה בית ל-12 נשים עם ילדיהן. בשונה מחלק ממקלטי הנשים בארץ, במקלט של אמונה כל משפחה תקבל חדרים נפרדים ומשופצים. אנשי הצוות המקצועי של אמונה ידאגו לכל מחסורן של הנשים וילדיהן, הן לצרכי קיומן, הן לטיפול הסוציאלי והנפשי, והן לסיוע משפטי מול הרשויות. הנשים ישתלבו בעבודות שונות כפי יכולתן וילדיהן יוכלו ליהנות מפעילויות מגוונות ומעשירות.

עם פתיחת המקלט הוא אויש ב-6 נשים ו-13 ילדים. במקרים לא מעטים מדובר בנשים ממעמד סוציו-אקונומי בינוני וגבוה, אקדמאיות ובעלות מקצועות חופשיים, שנקלעו על לא עוול בכפן למערכות יחסים מסוכנות להן ולילדיהן.

יו"ר אמונה ליאורה מינקה: "תנועת אמונה חרטה על דגלה לפעול להעצמת נשים ולסיוע במספר תחומים שבעיקרם חינוך ורווחה. זה אך טבעי שכשנוצר צורך לסייע לנשים הנמצאות בסכנת חיים ממשית, נפשיל שרוולים ונשנס מותניים על מנת להעניק לאותן נשים ולילדיהן חוסן שיוציא אותן ואת ילדיהן ממעגל הפגיעה והסיכון אל הסיכוי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו