יהודה ולד
יהודה ולד צילום: נתן וייל

אחת מנקודות המחלוקות המרכזיות בין מדינת ישראל לפלסטינים הייתה תמיד תביעתם לחזרת אותם ערבים שעזבו את בתיהם במהלך מלחמת העצמאות ואחר מלחמת ששת הימים, מיליונים של ערבים לא הניחו לעולם את רצונם לשוב לירושלים, חיפה ותל אביב.

מאז ומעולם היה קונצנזוס מקיר לקיר בחברה הישראלית שמהלך זה הוא סכנה אמיתית למדינה היהודית. בנוסף כפי שאנחנו יודעים ומאמינים זו פשוט הארץ שלנו ולא שלהם, מי שפלש וכבש היו אותם ערבים ואנחנו רק שיחררנו את מה ששלנו.

בדלת האחורית דרך המושג איחוד משפחות נכנסו במשך שנים מאות אלפי ערבים למדינת ישראל,
גם לאחר שחוקק החוק שמוארך מאז 2003 מידי שנה שמונע אזרחות או תושבות מפלשתינים תושבי יו"ש ועזה שנישאו לערבים־ישראלים נכנסו עשרות אלפי פלסטינים בעקבות מה שנקרא "הוראות חריגות".

גורמי הביטחון הציגו השבוע נתונים על אחוזים גבוהים מאוד של בני משפחות אלו במעורבות בטרור ובפעילות חבלנית עויינת כנגד יהודים.

חוק איחוד המשפחות הקיים הוא לא פחות מגבינה מחוררת שמסכנת בצורה משמעותית את זהות המדינה היהודית וביטחונה.

ואכן, בכנסת הנוכחית יש רוב ימני שרוצה לבצע את השינוי הנדרש באמצעות חוק יסוד ההגירה שהוגש זמנו על ידי איילת שקד ומטרתו לא לסתום חורים באופן זמני ובצורה חלשה אלא לבצע שינוי מערכתי יסודי שיגדיר בצורה ברורה מי זכאי להיכנס לשערי המדינה ומי לא. המדינה תוכל להרחיק מי ששוהה בניגוד לחוק והחוק יהווה אבן יסוד נוספת בחיזוק הרוב היהודי במדינה וימנע כניסה של גורמי טרור או ערבים לבתיהם ששוחררו.

מה שעצוב זה ששקד ואלקין במקום להוביל יחד איתנו חוק חשוב זה, שגם הם מסכימים שהוא נצרך ויש רוב בכנסת להעבירו, במקום לשבת איתנו ולהגיע להסכמות בשותפות ערכית אמיתית, הם מעדיפים לנהל מו"מ עם מנסור עבאס ורעמ תוך כדי מכירת חיסול של ערכים ותפקידים וכל זאת כדי לקבל את הסכמת תומכי הטרור בכנסת להצביע בעד הוראת השעה המחוררת בכדי להשיג הישג פוליטי קטן.

במסגרת החוק הקיים יבואו שקד ואלקין ויתנו לעבאס וחבריו "הקלות הומניטריות" או הסכמות על הגדלת המקרים החריגים שמשמעותם סכנה אמיתית לביטחון ישראל.

יש בפנינו הזדמנות לשלב כוחות של גורמי הימין באופוזיציה ובקואליציה כדי להעביר חוק טוב וחשוב למען המדינה, אני מקווה שאנשי ימינה ותקווה חדשה יתעשתו ויפסיקו לשים את האינטרס הפוליטי לפני טובת המדינה , את השותפות עם תומכי הטרור במקום שיתוף הפעולה עם השותפים האידיאולוגים בימין.

איילת ונפתלי, זה בידכם.

---


יהודה ולד הוא מנכ''ל מפלגת הציונות הדתית

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו