מאבקי הקואליציה והאופוזיציה משאירים במשכן הכנסת את חברי הכנסת להצבעות בשעות הקטנות של הלילה, ובשיחה עם ערוץ 7 מספרת חברת הכנסת מאי גולן מהליכוד על הימים המורכבים העוברים על נבחרי הציבור שלנו.

לדבריה המאבקים המתישים והשעות ללא שינה לא ייאשו את חברי האופוזיציה מלהפיל את הממשלה, גם לנוכח תרגילים דמגוגיים, כהגדרתה, שהקואליציה נוקטת בהם נגד חברי האופוזיציה. זאת לנוכח התחושה לפגיעה קשה בעתיד העם והמדינה תחת הנהגת הממשלה הנוכחית.

שוב ושוב הוצאה חברת הכנסת מאי מדיוני הוועדה המסדרת והיא קובעת שהמציאות בוועדה היא חסרת תקדים, "עידית סילמן לא מסוגלת להתמודד עם אמת אחת שאומרים לה בפנים. לא מגדפים ולא אומרים לה מילים לא יפות אלא בסך הכול מעמתים את עידית עם האמת של מה שהיא ומפלגתה עשו לבוחרים והמצביעים שלהם ולמחנה הימין. היא לא מסוגלת להתמודד עם האמת".

"כשאני מתעמתת עם גבי לסקי שהיא חברת כנסת שייצגה מחבלים טרוריסטים עם דם על הידיים, ואני זו שמוצאת החוצה על ידי עידית סילמן. זו בושה וחרפה. אחמד טיבי, יועץ של רב מחבלים, תוקף אותי ואני זו שמוצאת החוצה. זו הזיה מבחינתי, אבל מי שלא יכול לסבול את החום שלא ייכנס למטבח. אי אפשר להתבכיין כל הזמן, עשיתם מעשה קשה מאוד, בגדתם בערכים שלכם אז תתמודדו עם האמת בפנים, ואת זה אנחנו מייצגים".

בדבריה מדגישה חברת הכנסת גולן כי כל הביקורת המוטחת בחברת הכנסת סילמן אינה אישית, ומזכירה את השתיקה שבה התקבלו הטחות גידופים כלפיה, כאשר כינו אותה גזענית, פאשיסטית קטנה, "כשלאיתמר בן גביר קוראים זבלה כמה פעמים סילמן הוציאה אותם החוצה? לא, כי אלו השותפים החדשים שלה, אנשי הרשימה המשותפת ורע"ם. היא צריכה להבין שהיא עשתה מעשה של נבל ברשות התורה, כל המחנה הלאומי יודע את זה ונגיד לה את זה".

על החשש שמא יהיו מבין חברי הכנסת של הליכוד מי שיבחרו לנטוש את המפלגה ולחבור לקואליציה, אומרת גולן כי אכן הגיוני שלא לאפשר למי שנטש את הליכוד שלא לחזור אליו. אם בגדת בערכים של הליכוד, המפלגה שהיא הבית שלך, אני לא חושבת שיש לך זכות לחזור", אומרת גולן המוסיפה כי קשה לה להאמין שמישהו מבין חברי הליכוד ינקוט בצעד שכזה. "כולנו מאוחדים למשימה של הפלת הממשלה הזו, כולנו מאוחדים מאחורי ראש הממשלה לשעבר ולשעתיד בנימין נתניהו. אף אחד לא הולך לשום מקום, ואם מישהו ייצא, שכרו בהפסדו. אנחנו רואים את גדעון, נפתלי ואיילת, מנהיגי ציבור ללא ציבור, פוליטיקאים ללא עמוד שדרה שאין להם לאן לחזור. מה שמניע אותם זו שנאה שמשבשת את דעתם".

באשר לחוק האזרחות שההצבעה עליו נדחתה בשבוע על מנת לגבש רוב בקואליציה, אומרת גולן כי חוק יסוד ההגירה עליו היא עמלה כבר לפני כשמונה חודשים יהיה טוב בהרבה מהוראת השעה אותה מבקשת שרת הפנים, איילת שקד, להביא להצבעה. לחוק זה, אומרת גולן, ישנה הסכמה נרחבת.

"כל מי שרוצה שנהיה אופוזיציה אמתית ולא עלה תאנה לשמאל הקיצוני שיושב היום בממשלה ולא חלם להיות בממשלה עד שאדון בנט המליך אותו, מרץ, מראענה, מירב מיכאלי, אנחנו צריכים להילחם להפיל את הממשלה הזו. מי שהקים ממשלה עם רע"ם, עם אבתיסאם מראענה, עם גבי לסקי, שישב ויפנה אליהם כדי לקבל רוב לחוקים שלו. לא באים לליכוד שאותו לא רציתם החרמתם למרות שהוא שקיבל שלושים מנדטים. אנחנו לא מתכוונים להיות עלה תאנה".

לדבריה בישיבת סיעת הליכוד ישנה הסכמה לגישה זו של אופוזיציה לוחמת המבקשת להפיל את הממשלה, ואם מישהו דואג לביטחונה של ישראל הוא מוזמן להצביע בעד חוק יסוד ההגירה, "זה חוק שלא ייתן שום פרצה וסכנה לעתיד המדינה היהודית".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו