ד"ר אבישי בן חיים
ד"ר אבישי בן חיים צילום: חזקי ברוך

עיתונאי מעריב, בן כספית, תקף היום (רביעי) את דבריו של פרשן חדשות 13, אבישי בן חיים, על ההשפלה שסופגת חברת הכנסת אורלי לוי אבקסיס.

העימות בטוויטר החל לאחר שהתסריטאי מני אסייג כתב על התוכנית שיצר: "על דבר אחד אני מכה על חטא: על כך שנגררנו בשנות ה80 אחרי הדאחקות המעליבות (שהגיעו מהמרכז) על דוד לוי, מבלי שהבחנו שהבדיחות והלעג הם בעצם עלינו, תושבי הפריפריה ועולי מרוקו וצאצאיהם".

אסייג הוסיף כי "מבלי משים נתנו יד לגזענות נגדנו, ולהקטנת מנהיג עממי חכם ואהוב שיצא מתוכנו. סליחה מר דוד לוי".

פרשן חדשות 13, אבישי בן חיים, הגיב "דמעות. מני אסייג נוגע פה בפצע מדמם בהיסטוריה של הדיכוי והפנמת הדימוי. אז הם שמו ללעג את סמל הורינו - דוד לוי. היום הם מנסים להשפיל את בתו".

"נגן על אחותנו אורלי לוי ועל שאר אחיותנו בכנסת שדמן הותר כיעד מועדף (גם נשים, גם מזרחיות, גם לאומיות, גם מאמינות) לביזוי. ונכפר עוונינו".

"אני משווה לבנט ואומר שבגלל ההגמוניה שלכם ובגלל שהיא אישה מזרחית הצלחתם לבזות ולחרף אותה, למרות שמה שהיא עשתה הוא אחד חלקי אלף ממה שעשה בנט".

העיתונאי בן כספית הגיב "אין לתאר את הכסילות, האטימות והבורות. מי השפיל את דוד לוי? 'נאום הקופים' שנשא כוון למחנה שמיר-ארנס בליכוד. 'פוליטיקאי מוקף עבריינים' אמר עליו בנימין נתניהו, בשידור בטלויזיה (כשבא להתוודות על "הקלטת הלוהטת"). החבורה העלובה הזו חושבת שאם עבר זמן, הציבור שכח. אבל הוא לא שכח.

הליכוד מעולם לא העמיד בראשו איש עדות המזרח (ואני אומר את זה כמי שהיה אז מתנדב בסניף הליכוד בחולון). העבודה כן. שלוש פעמים. שני מרוקאים ועירקי".

בן חיים השיב לו: "בן יקר. פרשת הקלטת הייתה ב93 . בדיחות דוד לוי הטרימו אותה בשנים ארוכות. אתם לא יכולים להסיר אחריות ולנסות למחוק כל עוול. זה גם לא טוב לכם. וגם לא מוסרי".

וגם על כך כספית הגיב: "אבישי. בניגוד לך, אני הייתי בליכוד. באותן שנים. מתנדב בסניף חולון ב-77, פעיל בכיר בסניף כל האייטיז. והבדיחות החלו שם, בפנים, אצלנו, בתוכנו. לוי לא התקבל, בראש ובראשונה, בתוך הבית פנימה. לא הגמוניה, לא מפא"י ולא נעליים. כולם ביחד. תשחרר כבר".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו