אוהדי סקוטלנד. יגרמו לגמר היורו לעבור מאנגליה?
אוהדי סקוטלנד. יגרמו לגמר היורו לעבור מאנגליה? צילום: רויטרס

2/3 מתוך 1,991 חולים חדשים שהתגלו בימים האחרונים כחולי קורונה בסקוטלנד הינם אוהדי כדורגל שנכחו במשחק היורו בין נבחרות סקוטלנד ואנגליה שהסתיים בתיקו 0:0 והתקיים באצטדיון וומבלי שבאנגליה, כך הודיעו היום (רביעי) בארגון הבריאות הסקוטי.

על פי ארגון הבריאות הסקוטי, קרוב ל-1,300 בני אדם שהיו באנגליה וחזרו לסקוטלנד נמצאו חיוביים לנגיף הקורונה בימים האחרונים, כאשר כ-400 מתוכם נכחו באצטדיון וומבלי, אצטדיונה הביתי של נבחרת אנגליה שם התקיים המשחק בין שתי הנבחרות בתאריך ה-18 ביוני.

יש לציין כי בממשלת סקוטלנד חששו מהדבקה המונית של אוהדים ועוד לפני המשחק מול האנגלים ביקשו מאוהדים שאין להם כרטיס למשחק לא לנסוע או לטוס ללונדון השכנה, אך את 20,000 האוהדים זה לא עניין ואלה התאספו במקומות מרכזיים במה שגרם לתחילת שרשרת הדבקה המונית.

על פי ארגון הבריאות הסקוטי, 55 מקרי קורונה חדשים הגיעו מאנשים שנכחו באזור האוהדים בגלאזגו, ו-75 מאנשים שנכחו באזור האצטדיון האמפדן פארק במשחקים של סקוטלנד מול קרואטיה וצ'כיה בשלב הבתים.

עם התפרצות הקורונה הזו של אוהדי סקוטלנד, עולה מספר החיוביים במדינה מאז פתיחת טורניר היורו למעל 32 אלף איש, אחוז החיוביים הגבוה ביותר מבין מדינות בריטניה.

כעת בסקוטלנד עורכים בדיקות ואנשים רבים נשלחו לבידוד, כשהתפרצות הקורונה בקרב אוהדי סקוטלנד שנכחו במשחק מול האנגלים באצטדיון וומבלי, מעמיד בסכנה את קיום משחקי חצי גמר וגמר היורו באצטדיון האנגלי.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו