30 ילדים וילדות השתתפו היום (חמישי) בגמר חידון התנ"ך הארצי לילדים שנערך בפסגת זאב בהנחיית הד"ר אבשלום קור.

יותר מ-1000 מתמודדים ומתמודדות ניגשו לחידון הארצי לאחר חידונים שכונתיים ומחוזיים, ורק 30 עלו לגמר.

הזוכים והזוכות

בנות:

בשבטים גלעד ודביר, כיתות ג-ד:
כלה - הדס גרוסברג
סגנית - רננה אילן

בשבטים הראל ונווה, כיתות ה-ו:
כלה - נגה כהן
סגנית - מוריה שוהם

בשבטים מעוז ובניה, כיתות ז-ח:
כלה - תמר טאובר
סגנית - תהילה פאסי

בנים:

שבטי גלעד-דביר, כיתות ג-ד:
חתן - נריה אלבז, שבט גלעד, חיפה
סגן - אהרון נויברגר, שבט דביר, גבעת אסף

שבטי הראל-נווה כיתות ה-ו:
חתן - יהודה גורן, שבט הראל, קרית מנחם
סגן - אליה בן צבי, שבט נווה, חיפה

שבטי מעוז-בניה, כיתות ז-ח:
חתן - אהרון קלר, שבט בניה, ירושלים
סגן - ישי משה ליפשיץ, שבט בניה, אלון שבות

דביר עמיאור, מזכ"ל תנועת הנוער אריאל, אמר לאחר החידון: "מאות המשתתפים והמשתתפות הוכיחו שוב שהעתיד של עם ישראל מובטח, שורשיו של הדור חזקים ואיתנים ומעוגנים עמוק בתוך מורשת אבותינו. חידון התנ"ך הארצי לילדים הביא חלק גדול ממשתתפיו להישגים נוספים בחידונים למבוגרים. הידע שנצבר כאן היווה עבורם את הבסיס גם לזכיה בחידון התנ"ך העולמי, אנחנו מזמינים את כלל ילדי ישראל להירשם ולעקוב אחר החידון שיפתח שנה הבאה, ניתן לקבל פרטים במשרדי ובאתר התנועה".

עמיאור סיפר: ''היה חשוב לנו שהחידון יהיה פתוח לכלל הילדים בישראל, אני מאמין שחידון התנ"ך הארצי לילדים ילך ויתרחב ויותר ויותר ילדים יתחברו לאהבת לימוד התנ"ך. אני מודה בשם התנועה לעירית ירושלים על השותפות המלאה בהפקת החידון".

את חידון התנ"ך הארצי לילדים יזמה תנועת הנוער אריאל לפני כ-40 שנה והוא מתקיים בשיתוף עיריית ירושלים, החברה למתנ''סים ומנהל קהילתי מיתרים. ההשתתפות בחידון פתוחה לכל ילדי ישראל.

סגן ראש העיר ירושלים ומחזיק תיק מורשת ישראל אריה קינג: ''אני מברך את תנועת אריאל על הפרוייקט המבורך של חידון התנ''ך, אמשיך לקדם אירועים מעין זה שמקרבים את הנוער לשורשים שלנו. עלו והצליחו''.

חבר מועצת העיר ירושלים ומחזיק תיק תנועות הנוער יונתן יוסף: ''הנוער שלנו ממשיך להראות לנו שהוא דבק בערכים ומחזק את לימוד התורה בעם ישראל. אני שמח להיות שותף ולקחת חלק באירוע זה''.