נפתלי בנט
נפתלי בנט צילום: חזקי ברוך

גורמים במשרד החוץ שהתלוו לביקורו של שר החוץ יאיר לפיד באיחוד האמירויות טוענים שבאמירויות מעוניינים לקדם כמה שיותר מהר את שיתופי הפעולה עם ישראל.

להערכת אותם גורמים, ראש הממשלה נפתלי בנט יגיע בחודשים הקרובים למדינה על מנת לחזק עוד יותר את היחסים. כך דווח בחדשות 12.

בסביבת לפיד מאשרים את הפרסום וטוענים שבאמירויות מתוסכלים מאוד מכך שחלפו כבר עשרה חודשים מאז חתימת הסכמי אברהם ההיסטוריים, אך בשטח לא נרשמה התקדמות ניכרת ביחסים בין המדינות.

אתמול חנך לפיד את הקונסוליה הכללית של ישראל בדובאי במעמד שר החוץ יאיר לפיד, בכירים מאיחוד האמירויות ונציגי הקהילה היהודית במדינה.

לפיד אמר בטקס, ''מה שאנחנו פותחים היום אינה רק קונסוליה, אלא גם את המרכז לשיתוף פעולה. את המקום שמסמל את היכולת שלנו לחשוב יחד, להתפתח יחד, לשנות את העולם יחד.

"השלום שאותו אנחנו מנציחים היום, אינו בין ממשלות ומנהיגים, אלא בין בני אדם ועמים. הוא לא השלום שלי ושל עמיתי העומדים פה, אלא של הילדים שלנו''.

''בני הבכור למד לתואר השני שלו בצרפת", סיפר השר לפיד. ''היו איתו לא מעט סטודנטים מפה, מהאמירויות, שאלתי אותו לפני שבאתי איך הוא הסתדר איתם. הוא אמר 'יותר טוב מכולם'. שאלתי אותו: 'למה יותר טוב מכולם?' והוא אמר 'כי הם כמונו. הם מהאיזור שלנו, עם המנטליות שלנו, עם אנרגיות כמו שלנו'. אחרי יומיים פה אני יכול לחתום על האמירה הזו''.

שר החוץ יאיר לפיד והשר האמירתי לענייני סחר חוץ - ת'אני בן אחמד אל זייודי, הסירו את הלוט מקיר הקונסוליה וקבעו מזוזה ביחד. אליהם הצטרפו מנכ״ל משרד החוץ אלון אושפיז והקונסול הכללי של ישראל בדובאי, אילן שטולמן.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו