בנימין נתניהו
בנימין נתניהו צילום: Yonatan Sindel/Flash90

"במשך שנים ויתר נתניהו לגמרי על היחסים האישיים בינו לבין חברי מפלגתו", צוטט אחד השרים לשעבר בליכוד על ידי העיתונאי מתי טוכפלד בעיתון "ישראל היום".

"הוא לא טיפח קשרים, לא התעניין בחיים האישיים, ולהפך, תמיד נהג בחשדנות ועם עין פקוחה כלפי מעשיהם והתבטאויותיהם של בכיריו".

"במרוצת הזמן הפכו היחסים בין נתניהו לאחרים ליחסי תן וקח. מי שתבע קידום או הביע תסכול ממעמדו - ונתניהו היה מגיע למסקנה שאכן מגיע לו, או שרב הנזק על התועלת במקרה שאותו ממורמר לא ייענה - מעולם לא היה מנסה לדבר, לשוחח, או להראות שהוא מבין לליבו", הוסיף השר לשעבר.

"למעשה", אומר שר אחר לשעבר והיום ח"כ בליכוד, "אין אחד בליכוד שלא מרגיש שנתניהו לא ספר אותו, לא ראה אותו ממטר, וחש תסכול מכך".

לדבריו, "יש כאלה שידעו להתעלות מעל התחושות האישיות ועדיין להעריך מאוד את האיש ולתמוך בו בשל איכויותיו המנהיגותיות. אולם יש רבים שהפן האישי חשוב להם יותר מלאחרים. חלקם כבר עזבו כמו גדעון סער וזאב אלקין, ואם מביטים אחורה יותר: ליברמן, בנט ושלום שלמה".

"אלא שהפעם", מסביר השר לשעבר, "בניגוד לעבר, לנתניהו אין מה לתת. לא תפקידים ולא תקציבים. אין כלום באופוזיציה. ועכשיו הוא פתאום מנסה לחזור ליחסים האנושיים הבסיסיים, אלה שהיעדרם הביא אותו לצרות שיש לו היום. פתאום הוא מנסה להיות נחמד. פתאום הוא מבקש לראות את חברי הסיעה. אפילו לא פעם מתחנף".

"הבעיה של נתניהו", טוען חבר כנסת, לשעבר שר בליכוד, "זה שלא מאמינים לו. כדי לשנות את המצב, ראש האופוזיציה יצטרך לעבוד קשה מאוד. להחזיר את האמון ואת יחסי האנוש. לא בטוח בכלל שהוא עוד זוכר איך עושים את זה, ולכן להערכתי זה נידון לכישלון".

עם זאת אחד מחברי הכנסת בליכוד מתקשה להאמין שחברי הקואליציה יצליחו לאתר ארבעה שיערקו לקואליציה.

"לא יהיה להם קל לגייס ארבעה ח"כים", משיב אחד הח"כים בליכוד, "מי שכבר רצה לעזוב, עזב. כל מי שנשאר החליט להישאר למרות נתניהו, וכנראה לא יעשה זאת עכשיו. נכון לרגע זה נראה כי העתיד בליכוד מבטיח יותר מאשר באחת מהמפלגות המרכיבות את הקואליציה הנוכחית".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו