אביתר
אביתר צילום: רועי חדי

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון הוגדר על ידי המשטרה כמאוים ברמה 6 מצד מחבלים פלסטינים על רקע הקמתו של הישוב החדש אביתר וההסדר שהוביל להקמת ישיבה במקום.

מאבטחים מלווים את דגן וניידות משטרה מסיירות סביב ביתו.

"אני לא חושש - אני מסתובב בכל מקום בארץ ישראל, ואמשיך להסתובב ולבנות אותה בכל כוחי. אני לא שונה מכל אזרח אחר במדינה, מכל תושבת ותושב יקרים בשומרון, משימת חיי היא לבנות את השומרון, זו לא פעם ראשונה שאני מאוים ע"י גורמי פח"ע, אני חזק, ועם ישראל חזק. בע"ה ננצח את כל הקמים עלינו", אמר דגן.

"אני סומך בצורה מלאה על המשטרה על השב"כ על צה"ל, על כל מערכת הבטחון. אמשיך לנסוע ולעבוד בכל מקום ויחד נבנה את השומרון, במלוא העוז נבנה את אביתר לא נחשוש משום איום ועם ישראל ינצח.

''האיומים של טרוריסטים של הרשות הפלסטינית משום שאנחנו בונים את היישוב אביתר רק מחזקים ומעצימים את השליחות שלי. בניית השומרון היא משימת חיי ואמשיך בה".

דגן הכחיש את השמועות שפורסמו בכלי תקשורת שונים כי מדובר בגורמי ימין קיצוני המבקשים לפגוע בו ואמר, "אני לא מרגיש מאויים בשום אופן עי אחי היהודים או פעילי ימין בכל צורה שהיא, אני מרגיש בטוח לחלוטין; ואוהב כל יהודי בין אם הוא מסכים איתי ובין אם לא אנו עומדים יחד מול הטרור הפח"עי של הרשות הפלסטינית".

ראש הממשלה נפתלי בנט ושר הביטחון בני גנץ אישרו הלילה (חמישי) באופן סופי את הסכם הפשרה להסדרת אביתר. אתמול הסכימו תושבי המאחז להסדר, על פיו הם יפנו את בתיהם עד יום שישי בשעה 16:00. לאחר הפינוי, המדינה תבחן את מעמד הקרקע שעליה נבנה המקום נבנה.

בין השאר נכתב בהסכם כי כלל האזרחים השוהים במקום, יעזבו את המקום באופן עצמאי עד יום שישי הקרוב בשעה 16:00. תכולת המבנים הקיימים במקום תפונה ובאחריות המועצה לנעול את המבנים כשהם ריקים עד ליום 9.7.21. הצבא יבטיח באופן מיידי נוכחות רציפה של כוח במקום, באופן ובהיקף שיקבע ע"י המפקד הצבאי ולפי הדין. מערכת הביטחון תבצע הליך של סקר קרקע במקום והוא יושלם במהירות האפשרית. במקביל תוכן הצעה עקרונית לתכנית מתאר.

מיד בתום הליך הסקר, האדמות שיימצא כי ניתן להכריז עליהם כאדמות מדינה, יוכרזו, והשטח שימצא מחוץ להכרזה יפונה. צו התיחום וצו בדבר סילוק מבנים חדשים, לא ימומשו עד מועד זה. בכפוף להשלמת ההליכים התכנוניים הנדרשים תתאפשר הקמת ישיבה ומגורים נלווים לה ולמשפחות צוות הישיבה. לשם כך יעשה ככל הניתן שימוש בצו תכנון מיוחד.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו