להרבות אהבת חינם: המכתב שהסעיר את הרשת

במכתב פשוט ונוקב מתאר שלמה ילדות עשוקה ללא אמא שתלווה אותו בתחנות חייו. בזמן שרוב הישראלים יצאו לחופשה הוא יעמוד מתחת לחופה ומבקש: 'עזרו לי לא להתבייש בחתונה'

בשיתוף ועד הרבנים , כ"א בתמוז תשפ"א | עודכן: 14:28

להרבות אהבת חינם: המכתב שהסעיר את הרשת-ערוץ 7
הרב נוסבוים והמכתב
צילום: ועד הרבנים

עם ישראל מתאבל על חורבן הבית ויש מי שמבקש להרבות באהבת חינם ולזכות דווקא השנה לגאולה שלמה.

במכתב פשוט ונוקב מתאר שלמה יתמות קשה ומבקש מאיתנו לעמוד לצידו ביום הגדול של חייו. הטור שצבר פופולאריות רבה, איחד מאות אנשים שבחרו להגיד לא לשיח מפלג ומשסה, ולהתמקד באמת הבסיסית 'אנשים אחים אנחנו'.

"כשנולדתי, אף אחד לא חייך, אף אחד לא אמר מזל טוב, ובמקום מתנות אמא קיבלה עוד מרשמים לתרופות וכימותרפיה" הוא מספר בעצב.

"אני יודע שחודשי הקיץ מלאים בהוצאות אבל בכל זאת חייב לבקש מכם עזרה, אנא תפתחו את הלב ותרבו באהבת חינם, תעזרו לי לשמוח מחתחת לחופה"

למכתב המלא כאן>>>

אל קריאתו מצטרף הדיין הגדול מירושלים הגאון הרב נפתלי נוסבוים ואומר: "מדובר פה בחתן יתום כמעט מלידה הוא לא זכה להכיר את אמו... אז מידה כנגד מידה- מי שעוזר לחתן יתום הקב"ה יעמוד לימינו!

"וגדולה מצווה צדקה... שוודאי שמי שעוזר ליתום הקב"ה יעזור לו וכולם יזכו להשיא את בניהם ובנותיהם מתוך נחת בריאות ושובע שמחות וכל המסייעים ימלא ה' כל משאלות ליבם לטובה"

סביבתו הקרובה של שלמה מתארת כי מעולם לא ביקש לעצמו דבר והפנייה שלו מעידה שהוא חסר כל: "כשהייתי בן שנה וחצי אמא נפטרה מהמחלה הארורה. גדלתי יתום, לא זכיתי להכיר את אמא, אף פעם לא קיבלתי חיבוק חם בבוקר, ונשיקת לילה טוב, לבד בכיתי בלילות מגעגוע. המצב הכלכלי בבית תמיד היה קשה. אבא היה צריך לפרנס תשעה ילדים, ולהאכיל תינוק רעב בלילות.

"לפני שלושה חודשים התארסתי עם בחורה מיוחדת. אני מתחתן לאחר תשעה באב ואני חייב לבקש מכם עזרה. אני מחכה לנס ולא יכול לישון בלילה. אתמול הלכתי לקבר של אמא ובכיתי בקול: "אמא, כל החיים שלי לא היית לידי. לפחות תלווי אותי לחופה!

אין לי עם מה לגשת לחתונה, אין לי מאיפה לשלם על תזמורת, שלפחות בחתונה שלי יהיה שמח!"

לעזרה הקליקו כאן >>>