מתוך 'הד קולך'
מתוך 'הד קולך' צילום: רותם ירון

פסטיבל 'סירייס מאניה' (series mania) הצרפתי הוא פסטיבל בינלאומי לסדרות טלוויזיה ונחשב לפסטיבל היוקרתי והחשוב בעולם בתחומו. הפסטיבל מתקיים מדי שנה בעיר ליל בצרפת ומציג מאות סדרות טלוויזיה מרחבי העולם.

סדרת הדרמה המוזיקאלית "הד קולך" תעלה בארץ רק בהמשך השנה, אבל כבר עכשיו נחשף כי היא תתמודד בפסטיבל הסדרות הנחשב "סירייס מאניה"

הפסטיבל יתקיים בסוף אוגוסט, ובתחרות הסדרות העולמית יתמודדו סדרות מאיטליה, צרפת, דנמרק, נורבגיה, טורקיה ואיסלנד, עוד שני סדרות ישראליות שייחשפו שם בבכורה עולמית - "ירושלים" ו"הדק קולך".

"הד קולך" היא סדרת דרמה מוזיקאלית שתעלה בהמשך השנה ב'כאן 11', הסדרה מגוללת את סיפורו של קובי שמר. קובי ברח כל החיים מהצל של אביו - ארי שמר, אליל הרוק הבלתי מעורער של שנות השבעים. קובי מנסה למצוא את זהותו ולקיים קריירה מוסיקלית משלו אבל הקהל נשאר אדיש.

כשלני, בנו האהוב בן ה-17, זמר מחונן עם כריזמה שקטה ומהפנטת, מוזמן לתוכנית ראליטי מוסיקלית, ההופכת אותו מיידית לכוכב, קובי עומד בדילמת חייו. האם יפסיד במה שהוא רואה כמשחק אכזרי של אלוהים, ש'הקפיץ' את הכישרון דור או שיחזיר מלחמת חורמה בקיום?

בכל פרק ישולבו הופעות מוסיקליות וארכיב מוסיקלי שנכתב במיוחד לסדרה ע"י שלומי שבן ויכלולו שירים מקוריים שהופקו במיוחד.

ירושלים היא סדרת דרמת מתח משטרתית, שיצרו דוד אקרמן ודרור סאבו, ועתידה לעלות לשידור בהמשך השנה בהוט. הסדרה עוקבת אחר מאבקי השליטה והקשר ההדוק שבין כסף ורדיפת בצע לבין נציגי הדתות בעיר העתיקה בירושלים. אנשי המשטרה מנסים לסכל אירוע מסוכן שעלול להסלים את המצב העדין הקיים בין תושבי העיר, בייחוד לקראת תשעה באב היהודי וחג הקורבן המוסלמי.

דוד אקרמן, מיוצרי הסדרה, קיבל השראה לאחר שעסק בפעילויות אבטחה בעיר העתיקה בירושלים, וזה מה שהביא אותו לכתוב את הסדרה שמבוססת על אירועים וסיפורים אמיתיים.