הרב שמואל ששון, ראש רשת הגרעינים 'הדר להדר'
הרב שמואל ששון, ראש רשת הגרעינים 'הדר להדר' צילום: ערוץ 7

ראש הגרעין התורני בשכונת הדר בחיפה, הרב שמואל ששון, פנה במכתב לתושבי אביתר וקרא להם לא להזניח את האידיאולוגיה לאחר עזיבת היישוב ולהפנות אותה לטובת העיר חיפה.

"כעת, עד אשר תאושר הקרקע, אנו פונים אליכם למען הצלת עיר גדולה בישראל", כותב הרב ששון. "אנו מבקשים מכם להפנות את מאמציכם אלינו ולהגיע ולגור בהדר בחיפה".

הרב ששון מתאר את מצבה העגום של העיר: "בשנים האחרונות חיפה מתדרדרת אל פי התהום והמאורעות הופכים לדבר שבשגרה. לצערנו אין מי שיעזור להחזיק את העיר ולעיתים נראה כי כעת כאשר ממשלה חדשה נכנסה שהיא כידוע בעלת אג'נדות שונות, עתיד חיפה כמו שאר הערים המעורבות לוט בערפל.

''מיותר לציין כי שכונת הדר חיפה היא משימה לאומית וחוסנה של העיר והצפון כולו ואופיו יקבע כאן ועכשיו זה הזמן לעבור מהישוב אלינו". עוד מזהיר הרב מפני עתידה של העיר: "רגע לפני שחיפה תיפול, עברו מאביתר וחזקו את שכונת הדר. מי יודע אם לעת הזו הגעתם להציל את השכונה בפרט ואת חיפה בכלל".

שקד מורג, מנכ''ל ארגון השמאל הקיצוני ''שלום עכשיו'', הגיבה לקריאת הגרעין בהדר: ''תמשיכו לטעון שאין קשר בין גרעינים תורניים להתנחלויות בכלל ולאלימות מתנחלים בפרט''.

ד"ר הני זובידה, מרצה באקדמיה ומגישה בערוץ הכנסת, תקף: ''אני זוכר שראיינתי את חבר הכנסת וראש ועדת חוץ ובטחון רם בן ברק, והוא קרא להוציא את להב''ה מחוץ לחוק. מה עם פיקוח עם הגרעינים התורניים והעבריינות והשנאה שהם מפזרים? מי ידאג לזה?''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו