אביר קארה
אביר קארה צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

סגן השר במשרד ראש הממשלה, אביר קרא, סירב לקחת את הרכב שהוכן לו במשרד ראש הממשלה.

על פי הדיווח בחדשות 12, קארה חשב שהרכב ששימש את סגן השר לשעבר פטין מולא אינו במצב טוב או לא מרווח מספיק.

בינתיים קארה מסרב להחזיר את הרכב שקיבל מהכנסת עד שיקבל את מבוקשו.

מלשכתו נמסר: ''קארה יקח כל רכב שיציעו לו. הוא כרגע בתהליך קליטה במשרד ראש הממשלה והעניינים המנהלים יסודרו בימים הקרובים''.

בשעות הבוקר (חמישי) התחוללה מהומה במליאת הכנסת לאחר שח"כ אביר קארה (ימינה) הצביע פעמיים נגד הסתייגות של האופוזיציה בעניין חוק החל"ת - גם בשם חברת מפלגתו עידית סילמן.

האופוזיציה דרשה מיו"ר הכנסת מיקי לוי לעצור את ההצבעה וטענה כי מדובר בעבירה פלילית. ח"כ קארה ניסה להסביר את עצמו ולשכתו מסרה: "חבר הכנסת קארה הצביע ממחשב לא נכון, ששייך לח"כ עידית סילמן, והודיע מיד על טעותו ליו"ר הכנסת כדי שההצבעה תתוקן".

לאחר שהדיון נעצר ונבדק על-ידי הייעוץ המשפטי של הכנסת, יו"ר הכנסת מיקי לוי אמר: "הנושא נבדק. לפי ההצהרה של קארה, הייתה הצבעה אחת בשוגג - מה עוד שמיד עם ההצבעה הרים את ידו והודיע שהצביע בשוגג. הנושא נבדק על-ידי הייעוץ המשפטי. למען טוהר ההצבעה אני חוזר לסעיף 11".

ח"כ אמיר אוחנה מהליכוד קרא להעניש את קארה ואמר: "מדובר בעבריה פלילית. אני לא יכול להצהיר לפרוטוקול גנבתי ואז אני פטור מעונש, זה אחד. שתיים, לא מדובר פה בשוגג - אם הוא היה יושב במקרה בכיסא אחר ומשם מצביע בשוגג זה בסדר, זה מקובל ומודיעים. אבל הוא הצביע פעמיים משתי עמדות, כדי שייספרו שני קולות שבהם מצביע רק ח"כ אחד".

לדברי אוחנה, "היות והפעם הזו מישהו ראה - אני מבין שזה היה ח"כ אבידר, אולי אחרים - ואז הגיעה הודעה לפרוטוקול, אני מבקש שייבדק שבועיים אחורה אם היו פעמים נוספות שח"כ קארה הצביע הצבעה כפולה. יש צילומים והיו הצבעות. אני מבקש שנציג של האופוזיציה יהיה נוכח בזמן בדיקת הצילומים".

מיקי לוי השיב: "אתה עורך דין ויודע שצריך להוכיח כוונה. אתם מוזמנים לבדוק אחורה כמה שצריך ואם תמצאו משהו, בבקשה. נקים את ועדת האתיקה ואתם מוזמנים להגיש את זה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו