אביתר
אביתר צילום: פלאש 90

איש התקשורת משה שלונסקי התייחס הבוקר (שישי) למתווה להסדרת אביתר וקבע כי המשמעות היא אחת: הקמת יישוב חדש בארץ ישראל.

בתגובה לביקורת מצד תומכי הליכוד אמר שלונסקי בגלי צה''ל: ''המנהיגות של המתיישבים בשומרון, דגן ודניאלה ויס, עכשיו גם הם מואשמים בכניעה? בזה שהם מנעו מהומות אלוהים?".

''בסוף המאחז הזה יישאר, לא הורידו את הבתים, הצבא יושב שם לשמור על המקום, יחפשו סיבות מתחת לאדמה והם יחזרו, כולם מבינים שיחזרו''.

לדברי שלונסקי, ''הממשלה 'השמאלנית הקיצונית' הגיעה להבנות ולמעשה זה באמת יישוב חדש בשומרון אחרי הרבה הרבה שנים. זה מה שקרה עם הממשלה ה'שמאלנית', החברים האלה בשומרון לא רצו מהומת אלוהים, אז ייצאו מהיישוב ויחזרו בטח אחרי כמה חודשים.

''כולם יודעים מה משמעות ההסדרה, משמעות ההסדרה היא שקם יישוב חדש ביהודה ושומרון אחרי הרבה הרבה שנים. יקח עוד חצי שנה ועוד שנה, לכולם זה ברור וכולם בממשלה הזו בולעים את הרוק ובולעים בשכל כי יצטרכו לבלוע הרבה פשרות בדרך''.

שלונסקי המשיך: ''הבתים נשארים, הצבא יושב, בודקים בדיוק על מה יושב היישוב ואני מודיע לך שימצאו שזה חלק אדמות מדינה ויחזרו לשם.

''לתפיסתי זה היה מהלך נכון של הממשלה הזו שהגיעה לפשרה עם התושבים, כולם מבינים בדיוק מה הולך לקרות. מהימין ומהשמאל, הממשלה הזו הגיעה להסכם עם תושבי יהודה ושומרון ומבחינת הממשלה זו היה מעשה נכון. השמאל יצטרף לבלוע עוד הרבה בדרך. זה ניצחון לשכל ישר, נמנעו עימותים מטורפים''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו