ביידן וריבלין
ביידן וריבלין צילום: חיים צח לע"מ

שדרן גלי צה"ל יעקב ברדוגו תקף היום (שישי) בחריפות את נשיא המדינה ראובן ריבלין במהלך התכנית 'מחשבות בע"מ' אותה הוא משדר עם משה שלונסקי.

השיח בין השניים החל כששלונסקי טען שנשיא חייב להיות אדם המעורה בפוליטיקה הישראלית והוסיף שמרים פרץ אינה כזו. "נשיא ישראלי צריך להיות פוליטיקאי. הוא צריך להכיר את כל הנושאים, הוא צריך לשמש שליח של המדינה מול מנהיגים כמו פוטין ומרקל. הוא לא יכול לבוא טאבולה ראסה. זו דעתי".

ברדוגו ענה לו תוך שהוא מותח ביקורת על הנשיא היוצא. "בעיני, נשיא אסור שיהיה פוליטיקאי. זה צריך להיות אחד שמאחד את העם ויש לי גם שאלה אם בכלל צריך נשיא. כשהנשיא ריבלין יסיים ביום רביעי בעזרת ה' את תפקידו, אני אברך לעצמי – בלי שם ומלכות – שהחיינו והגענו וקיימנו שנפטרנו מהנשיא הזה. נשיא לא צריך לדבר עם ביידן, אלא לעם שלו".

ברדוגו הוסיף, היה צריך לסיים את כהונתו של הנשיא הנורא הזה, שרק פילג את העם וטען ש'בני עמי בחרו בטרור'. מאתרגים אותו בתקופה הזו ושוכחים שלעת סיום הכהונה הנשיא הצנוע הזה שכר דירה על חשבון המדינה ב-18 אלף שקלים לחודש, כשכמה חודשים לפני כן הוא מכר דירה. זה אמנם כשר אבל מריח מאוד לא טוב".

שלונסקי ענה, "ריבלין היה נשיא יוצא מן הכלל, חכם, איש מוסר, ימין ליברלי שבעד הסיפוח וההתנחלויות ועשו ממנו שמאלן קיצוני כי הוא לא התנהג כמו שרצו בבלפור. הוא זיהה בחברה הישראלית את הבעיות השבטיות ועבד כדי לחבר את השבטים כמוהו והלוואי וירבו נשיאים כמותו בישראל".

ברדוגו חתם את הדיון במלים, "אתה יכול להמשיך להתהדר ברובי ריבלין כנשיא אני חושב שחצי עם אמר לו לאורך כל הדרך את האמת: הוא לא היה נשיא של כל העם אלא רק של חלק מאוד מסויים בעם".