גדי איזנקוט
גדי איזנקוט צילום: פלאש 90

הרמטכ"ל לשעבר רא"ל במיל' גדי איזנקוט תקף היום (שישי) במרומז את יוסי כהן, מי ששימש עד החודש שעבר כראש המוסד.

בריאיון שהעניק במסגרת אירוע של מרכז פרס לשלום וחדשנות נשאל איזנקוט על הפרסומים לאחר תקיפות שיוחסו לישראל נגד איראן, ועל החלטת יוסי כהן לתאר את המבצע להשגת ארכיון הגרעין האיראני.

"ככלל אני חושב שנכון לשמור על מדיניות עמימות ולא להתפאר ולא להכניס אצבע לעין. מי שצריך לדעת יודע. מדי פעם צריך לעשות פרסומים מבוקרים וחכמים שנכון להעביר אותם כי למרכיב העוצמה של מדינת ישראל יש חלק חשוב ביכולת שלנו לקיים פה מדינה פורחת ומשגשגת. האופן שבו דברים יצאו בשנה האחרונה, או יותר כבר לדעתי, זה חוסר אחריות", אמר איזנקוט.

בתשובה לשאלה על כניסה אפשרית שלו לפוליטיקה ענה איזנקוט כי "חוק הצינון הוא חוק נכון בגלל המעמד הייחודי של צה"ל-שב"כ-מוסד, וראוי שמי שהיה בתפקידים האלה - ובתפקידי אלוף בכירים - ייקח שלוש שנות צינון על פי החוק ויותר מזה על פי רוח החוק, גם אם הקונסטלציה הפוליטית משתנה וכן מאפשרת לרוץ לכנסת".

"צריך לשמור על חוק הצינון מבחינה ערכית ומבחינת הניקיון של המערכות הביטחוניות וממלאי התפקידים היום, אחרת יסתכלו על ממלא תפקיד כזה או אחר כמתחרה עתידי", הוסיף הרמטכ״ל לשעבר.

״אני חושב שגם הרמיזות על זה שראש ארגון כזה או אחר יצטרף אלינו לפוליטיקה זו אמירה חמורה מאוד שפוגעת בארגון, באמון ובביטחון. אני אסיים את הצינון שלי ב-2021 ואז נשקול. גיליתי שיש חיים אחרי הצבא".