תושבי אביתר נפרדו ביום שישי שעות לפני כניסת השבת מהיישוב אביתר. התושבים תלו דגל ענק, ומגן דוד בראש הגבעה.

לפני היציאה ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, חיזק את מתיישבי אביתר והבטיח להם כי יפגשו במקום עוד פעמים רבות וכבר בקרוב בהקמת ישיבה במקום. דבריו של דגן הושמעו במהלך אירוע פרידה שקיימו התושבים במקום.

"החלוצות והחלוצים המשפחות היקרות שלא ויתרו ‏אני מבקש להצדיע לכם ולומר לכם שאני אוהב אתכם יחד איתי כל תושבי השומרון ולכל עם ישראל", פתח דגן את דבריו, "עשיתם מהלך אסטרטגי וחשוב גם כלפי שמיא, וגם כלפי עם ישראל. ‏הולכים צעד אחורה אבל אנחנו עושים את זה בגב זקוף כי אנחנו יודעים שעם כל המורכבות ואל מול הרצון הממשלתי לעקור את המקום ולהרוס אותו, הצלחנו להגיע להסדר שמשאיר את המקום בידי מדינת ישראל עם הבתים".

דגן הוסיף כי בתוך מספר חודשים נשוב למקום להקמת הישיבה: "בתוך מספר חודשים נעלה ישיבה ומשפחות, ובעתיד לאחר השלמה של הסדרת השטח תוקם התיישבות מסודרת באביתר. בזכותכם אנחנו מצליחים לפרוץ ביחד את החומה של 25 שנה של איסור הקמת ישובים חדשים ביהודה ושומרון. זה זמן מורכב מצד אחד אבל אנחנו יכולים להיות גאים ושמחים ולהודות לקב"ה שזיכה אותנו לעשות את המהלכים הגדולים והחשובים האלו".

צבי אלימלך שרבף, מתנועת נחלה מסר לפני היציאה מהיישוב: "אנחנו כאן באביתר הרמנו כאן את דגל ישראל במלוא גובה התורן להגיד לעם ישראל כולו, אנחנו בעז"ה היום יורדים מכאן ובעז"ה נחזור בקרוב מאוד.

ממשלת ישראל תעשה את התהליכים שהיא צריכה ובעז"ה תוך כמה חודשים תוקם פה ישיבה ותוך כמה שנים יוקם פה ישוב יהודי חדש. הדגל ישראל חשוב באופן מיוחד כיוון שהערבים פה מסביב כל כך כל כך יחלו לכך שחס וחלילה המקום הזה ירד והם יכלו להשתלט על הרצף בין תל אביב לבקעת הירדן, דווקא בסיטואציה הזאת הדבר הסמלי ביותר זה הנפת דגל ישראל בראש הגבעה כדי להגיד אנחנו כאן כדי להישאר".

בנוסף, עדכן דגן את התושבים על הקמת צוות במועצה, שמטרתו האצת הליכי ההסדרה של אביתר: "אנחנו הקמנו במועצה, צוות ברשותו של מנכ"ל המועצה, ויחד עם סגן ראש המועצה, ובליווי צמוד שלי יחד עם כל אנשי המקצוע במוא"ז שומרון, והנציגים של הנהלת תנועת נחלה כדי לדחוף ולקדם בכל המהירות, ובכל הכוח את ביצוע ההסדרה, ולדחוף את השלמת הסקר והכרזה על אדמות המדינה.

אנחנו לא עוזבים את אביתר, אביתר תהיה שלנו אנחנו נקים בע"ה את ההתיישבות בצורה מלאה אנחנו ניפגש באביתר בע"ה גם באירועים בחודשים הקרובים, וגם שתעלה הישיבה, ונשמח כולנו ביחד. אשריכם שזכיתם, אשרינו שזכינו להיות שותפים ביחד למהלך הכל כך אסטרטגי כאן".

לסיום הוסיף: "אני מבקש להודות לדניאלה וייס לצבי אלימלך שרבף ולכל תנועת נחלה, לצבי סוכות מתנועת אימונים, ולהודות לנשים לגברים ולילדים ולכל המתנדבות והמתנדבים שהגיעו צעירים ומבוגרים. רוח גוש אמונים חיה מחדש, קמה לתחיה ובועטת ב-2021 תודה רבה לכם ובע"ה אנחנו נצליח ביחד, ויקומו עוד ועוד ישובים נוספים רבים ביהודה ושומרון. עלו נעלה וירשנו אותה כי יכול נוכל לה. באהבה גדולה ובשם כל תושבי השומרון", חתם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו