יעל שבח
יעל שבחצילום: חזקי ברוך

יעל שבח, אלמנתו של הרב רזיאל שבח הי"ד, שנרצח בפיגוע ירי ליד חוות גלעד לפני יותר משלוש שנים לא ידעה את נפשה.

בפוסט קורע לב בחשבון הפייסבוק שלה היא תיארה ביום חמישי כיצד יצאה לטייל באזור מעיין עין מבוע ושם אבדה לה טבעת הנישואין שלה, אותה סירבה להסיר מאצבעה גם לאחר שבעלה נרצח.

"לא ככה רציתי להפרד. לא בלי החלטה מראש, לא בלי בחירה. לא ככה רציתי שתיעלמי מחיי. לא בהיסח הדעת, לא בלי שאהיה מוכנה לכך. אבל אני אף פעם לא לומדת שזה אף פעם לא קורה כמו שאני בוחרת. זה תמיד ככה בפתאומיות, בהיסח הדעת, בלי הכנה מראש ובלי שאתן לזה את הסכמתי", כתבה שבח.

היא הוסיפה, "אני נפרדת ממך היום, שלא על דעתי טבעת הנישואין היפה שלי. זו שלא משה מקמיצתי השמאלית אלא יום אחד בשנה בלבד, ביום כיפור. והיום נפלת לי בלי ששמתי לב אי שם, בעת שטיילתי ושחיתי ב"עין מבוע". אני בוכה ומתאבלת עלייך. לעולם לא אענוד עוד אף טבעת אחרת עד שאסכים להפרד ממך באמת. ומסתבר, איך לא, שהאחראי למעשה הוא כנראה לא אחר מרזיאל. כי: 'עין מבוע' בגימטריה 'רזיאל'".

בעיתון 'ידיעות אחרונות' פורסם כי שבח קיבלה תגובות רבות לפוסט שהגיע גם לידיהם של אנשי רשות הטבע והגנים. קובי הלפגוט, מנהל האתר שבו אבדה הטבעת, סיפר: "כתבתי ליעל בווטסאפ שנחפש את הטבעת, היא שמחה לשמוע והתרגשה, אבל לא יכלה לומר איפה בדיוק הטבעת נפלה".

במהלך סוף השבוע מצא את הטבעת עובד הרשות - פלסטיני מיריחו והיא הוחזרה לבעליה.

יעל שבח סיפרה על השיחה שקיבלה בצאת השבת. "עברתי את כל השבת וזה היה מטלטל. במוצאי שבת קיבלתי טלפון מקובי ששלח לי הודעה שהוא רוצה לדבר איתי, שיש לו בשורות טובות. הסתבר שהוא מחפש אותי מהבוקר. אבל שבת. ברוך השם. אני מאוד מתרגשת ולא מוכנה להרפות מזה שהיה פה איזה מסר. פעם ראשונה שנופלת הטבעת. כל היממה וחצי האחרונות עברתי בתוכי איזה תהליך. והטבעת חזרה אליי. עם פחות סנטימנטים. או יותר, תלוי".