מצפה רנה באביתר
מצפה רנה באביתר צילום: באדיבות המשפחה

חבר הכנסת ממרצ, יאיר גולן, מותח ביקורת על ההסכם להסדרת אביתר שנחתם בשבוע שעבר בין נציגי היישוב ומועצת שומרון לבין הממשלה.

"מה שנעשה כאן זו פשוט שגיאה - גם מהעיניים של בנט", טען גולן בגלי צה''ל. ''המתנחלים עכשיו ינסו לאתגר אותו חודש בחודשו, ונראה מאחזים קמים כפטריות אחרי הגשם - כי יש ממשלה שנתפסת כחלשה".

ח"כ גולן פנה לבנט ואמר לו : ''לטובת מעמדך כראש הממשלה - תעמוד על עמדתך ואל תאפשר שום פשרה. האנשים האלה לא דורשי טובתך והם יעשו זאת שוב ושוב, פורעי חוק לא מתפשרים, לא קשור אם אתה בעד ההתיישבות".

ח"כ שלמה קרעי מהליכוד התייחס ברשת ב' להסכם הפינוי של המאחז אביתר: "בתוך ההסכם עם ממשלת ההונאה אנחנו רואים הרבה 'בהקדם האפשרי', ואני מקווה שההסכם לא יתמסמס. אם יש ביקורת על התושבים - זה בשוליים ולא במיינסטרים של המחנה הלאומי".

תושבי אביתר נפרדו ביום שישי שעות לפני כניסת השבת מהיישוב אביתר. התושבים תלו דגל ישראל ענק ומגן דוד בראש הגבעה.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, חיזק את מתיישבי אביתר והבטיח להם כי יפגשו במקום עוד פעמים רבות וכבר בקרוב בהקמת ישיבה באביתר. דבריו של דגן הושמעו במהלך אירוע פרידה שקיימו התושבים.

"החלוצות והחלוצים המשפחות היקרות שלא ויתרו ‏אני מבקש להצדיע לכם ולומר לכם שאני אוהב אתכם יחד איתי כל תושבי השומרון ולכל עם ישראל", פתח דגן את דבריו, "עשיתם מהלך אסטרטגי וחשוב גם כלפי שמיא, וגם כלפי עם ישראל. ‏הולכים צעד אחורה אבל אנחנו עושים את זה בגב זקוף כי אנחנו יודעים שעם כל המורכבות ואל מול הרצון הממשלתי לעקור את המקום ולהרוס אותו, הצלחנו להגיע להסדר שמשאיר את המקום בידי מדינת ישראל עם הבתים".

דגן הוסיף כי בתוך מספר חודשים נשוב למקום להקמת הישיבה: "בתוך מספר חודשים נעלה ישיבה ומשפחות, ובעתיד לאחר השלמה של הסדרת השטח תוקם התיישבות מסודרת באביתר. בזכותכם אנחנו מצליחים לפרוץ ביחד את החומה של 25 שנה של איסור הקמת ישובים חדשים ביהודה ושומרון. זה זמן מורכב מצד אחד אבל אנחנו יכולים להיות גאים ושמחים ולהודות לקב"ה שזיכה אותנו לעשות את המהלכים הגדולים והחשובים האלו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו