היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הזהיר בדיונים עם שרי הממשלה כי אם חוק האזרחות לא יוארך מחר (שני) במליאת הכנסת, אלפי פלסטינים ייכנסו לישראל באמצעות החוק שיאפשר איחוד משפחות.

שר התקשורת יועז הנדל (תקווה חדשה) אמר בפתח ישיבת הממשלה הבוקר כי ''חוק איחוד משפחות חייב לעבור ומי שפועל נגדו משתף פעולה עם הרשימה המשותפת ועם בל"ד.

''לא משנה אם המניעים פוליטיים או מניעים אחרים. זה מביך בעיקר את האופוזיציה שבמשך שנים אחרונות קראה לעצמה ימין ובסופו של דבר מוכנה להכניס אצבע לעין שלנו ולהוציא את העין של עצמה ולפגוע במדינת ישראל, מקווה שהם יתעשתו מהר מאוד'', הוסיף הנדל.

שרת הפנים איילת שקד הודיעה בכניסה לישיבת הממשלה: ״חוק האזרחות יעלה מחר כלשונו, הוראת השעה פוקעת בשלישי ולכן זה צריך לעלות מחר. גם ראשי האופוזיציה ראו את חוות הדעת של השב״כ לפני פחות מחודש והבינו על סמך חוות הדעת הזו שהחוק חייב לעבור. אני לא מאמינה שהם ישנו את דעתם״.

ראשי הקואליציה ממשיכים גם היום במאמצים להגיע לפשרה בנוגע להארכת תוקפו של חוק האזרחות שאמור לעלות להצבעה מחר במליאת הכנסת. חברי מרצ, רע"ם והאופוזיציה מתכוונים להתנגד להארכת החוק ולכן הוא אינו צפוי לזכות ברוב.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו