שילי ווסטלנד ז"ל
שילי ווסטלנד ז"לצילום: התנועה הקיבוצית

יפעת ווסטלנד, אימה של הצוערת שי-לי בת ה-21 שמתה לאחר שהתמוטטה בקורס קצינים, סיפרה היום (ראשון) כי בתה החליטה ללכת לקצונה כמעט חודשיים לפני שחרור.

"היא מאוד התרגשה ואנחנו היינו מאוד גאים בה" סיפרה, "אנחנו יודעים שמהיום החיים שלנו ישתנו לגמרי – נפער לנו חור בלב ובחיים. היא תחסר לכולם".

עוד סיפרה האם כי "שי-לי הייתה בחורה מדהימה. היא בחורה שהצליחה למגנט אחריה כל כך הרבה חברים מכל קצוות הארץ, ולא ידענו עד כמה יש לה כל כך הרבה חברים. גם המפקדים שלה העריכו אותה כל כך בבסיס חצרים. היא למדה בטכני של חיל האוויר, ויש לה גם מלא חברים מהטכני שהגיעו כשנודע להם על האסון שקרה לנו".

שי-לי למדה לפני השירות במגמת חשמל בטכני בבאר שבע. אחר כך המשיכה ללימודי הנדסת חשמל ודחתה את השירות בשנתיים. אחרי שהיא סיימה י"ד התגייסה, ושובצה באגף הטכני בסיס חצרים. "היא מאוד מאוד אהבה את השירות שלה באגף הטכני. היא הייתה אמורה לקבל את סיכת המ"מ ב20- ביולי ואחר כך להשלמה חילית לעוד שלושה חודשים", סיפרה אימה.

האם יפעת שיתפה: "היא מאוד התרגשה לצאת לקצונה. באותו יום לקחתי אותה לבסיס לבה"ד 1 והיא הייתה שמחה ומבסוטית. זו הייתה הפעם האחרונה שדיברנו ושהיינו יחד. החברים פשוט המומים. הם לא מבינים שלא יראו יותר את שי-לי. היא הייתה מגנט אנושי. היא תחסר לכולם, גם לכל הקיבוץ, זו אבדה גדולה ואסון גדול. כולם פשוט המומים, אין מילים אחרות".