לקראת ההצבעה על חוק האזרחות אומר חבר הכנסת אופיר סופר מ'הציונות הדתית' כי השאיפה היא עדיין להעלות להצבעה את חוק ההגירה המשמעותי והמעוגן יותר.

"אנחנו מצפים שהקואליציה תשקיע בנו עשרה אחוזים ממה שהם משקיעים ברע"ם ולראות איך מחזקים את ישראל, אבל זה לא מה שמעניין אותם. מה שמעניין אותם הוא להחזיק את הקואליציה ולפנק את רע"ם, לתת להם קצת בנגב וקצת בגליל. זה מה שמעניין אותם. לצערי לא התחיל שיח מול האופוזיציה לגבי הצבעה על חוק יסוד ההגירה", אומר סופר ומזכיר כי מי שראו בחוק ההגירה חוק שחשוב לקדמו היו השרה היום, חברת הכנסת אז, איילת שקד, צבי האוזר ואחרים.

לטעמו חוק איחוד המשפחות עומד על כרעי תרנגולת וגם אם הוא יאושר הוא יוכל להידחות על ידי בג"ץ, מעבר לחולשת האפקטיביות שלו.

"אני לא מצליח להבין איך שרת הפנים שקד וראש הממשלה בנט הלכו עם רע"ם וסיכנו את ביטחון ישראל", אומר חבר הכנסת סופר המעריך כי לצד הצהרות ימניות יתברר ש'ימינה' הכה בפועל חזק שמאלה ו"האזרחים כבר הבינו את העניין".

באשר לאביתר ולהסכם עם המתיישבים סבור חבר הכנסת סופר כי מדובר בהסכם שמבחנו יהיה בהקמת הישוב. זאת לאחר שאת הפינוי כבר ראינו בפועל, בעיקר לנוכח התדרוכים הסותרים וההצהרות הסותרות שנשמעו ונשמעים מבכירי הממשלה והקואליציה. "כל מרכיב מתנהל לעצמו".

"אביתר הוא מקום מאוד חשוב אסטרטגית. שירתי שם בתפקידים שונים. אני חושב שגם בשמאל מבינים את החשיבות האסטרטגית של אביתר, ולמרות זאת לא נראה לי שנראה שמיישבים את אביתר. הלוואי ואתבדה, אבל בינתיים, לפי מה שאנחנו שומעים משר הביטחון, ממירב מיכאלי יאיר גולן ואחרים לא נראה כאן תוצאות".

לדבריו של חבר הכנסת סופר בכנסת שלטת אווירה פוסט ציונית, כהגדרתו. "הרבה שנים צפינו להקמת מדינת ישראל. לא לזה הרצל ציפה", הוא אומר ומזכיר כי לא מדובר רק בשילובה של רע"ם אלא במיקום המרכזי של מרצ והעבודה בממשלה.

החשש המרכזי אותו מעלה סופר הוא דווקא ממה שאינו נשמע בציבוריות ובתקשורת, ובהקשר זה הוא מזכיר את הפקרת הנגב, כספים שמועברים לתנועה האיסלאמית ועוד. "צריך לעקוב בעין פקוחה אחרי הרבה דברים שקורים כאן. צריך לעמוד על המשמר ולתקן ככל הניתן", הוא אומר ומספר ע תחושה לפי כבר כעת קיימים בקיעים בקואליציה, ואלה ילכו ויתרחבו וישפיעו על פעילותה של הממשלה.

על היחסים הקיימים במסדרונות הכנסת בין אנשי 'ימינה' ואנשי 'הציונות הדתית', אומר סופר כי יש אווירה טובה בין הרבה מפלגות והתחושה היא ש"יש כאן יותר מהונאה. יש כאן נטישה של ערכים שעשינו איתם מרחק גדול יחד. איך אפשר לשבת בממשלה כזו שבה יושב מנסור עבאס ויו"ר ועדת הפנים הוא מרע"ם לדבר על ביטחון ישראל? זו צביעות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו