חגי סגל
חגי סגל צילום: Yonatan Sindel/Flash90

עורך העיתון "מקור ראשון" חגי סגל מתייחס הבוקר (שני) בטוויטר לחוק האזרחות הצפוי להעלות בכנסת ומשגר מסר למפלגות הציונות הדתית והליכוד.

"מפלגה פטריוטית לא תוכל אף פעם לספק הסבר משכנע לשאלה איך זה שהיא טרפדה חוק שכל תכליתו היא להגן על המדינה. היא תמיד תוכל להסביר מדוע תמכה בו מספסלי האופוזיציה", כתב סגל.

מנהל הפעילות של רגבים יכין זיק השיב לו "מפלגה ציונית לא תוכל אף פעם לספק הסבר איך חברה לממשלה עם מפלגות שדוגלות בחיסול ישראל כמדינה יהודית. נדמה לי שזו נקודה יותר יסודית".

יו"ר מפלגת הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ', כתב זמן קצר לאחר מכן בחשבון הטוויטר שלו כי "אנשים מופקרים וחסרי אחריות שסיכנו ביודעין את מדינת ישראל ובשל תאוות שלטון ונקם סיכלו הקמת ממשלת ימין ציונית והקימו ממשלה מסוכנת עם שמאל פוסט ציוני ותומכי טרור אנטי ציוניים, מסרבים היום לנהל שיח עם האופוזיציה על שיפור החוק שימנע איחוד משפחות, מעדיפים גם עכשיו לנהל שיח עם תומכי הטרור על שחיקה נוספת של הוראת השעה השחוקה ממילא, ואז מטיפים לנו מוסר על אחריות לאומית. צביעות שאין דברים כאלה".

"הוראת השעה המחוררת היא רעה ואין לנו שום עניין להעביר אותה רק כדי שהקואליציה תשרוד. הפתרון הנכון למניעת איחוד משפחות ולשמירת הביטחון והרוב היהודי במדינת ישראל הוא חוק יסוד ההגירה. נביא אותו בעזרת השם הכי מהר שאפשר להצבעה בכנסת ונעמיד במבחן את שארית האחריות הלאומית של הקואליציה הזו", הוסיף חבר הכנסת.

במקביל הבוקר קרא ח"כ יואב מהליכוד לקואליציה לתמוך בחוק יסוד ההגירה כפי שדורשת האופוזיציה. קיש נשאל מדוע הליכוד לא העביר את חוק יסוד ההגירה בזמן שנתניהו היה ראש ממשלה והליכוד בשלטון, "אנחנו לא חפים מטעויות ועשינו טעויות בעבר", הודה בראיון לקלמן ליבסקינד ורועי שרון.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו