עמנואל שילה
עמנואל שילה צילום: מירי שמעונוביץ'

עורך העיתון "בשבע" עמנואל שילה אמר היום (שני) כי סגירת תחנת הרדיו 'גלי צה"ל' והשארת 'רשת ב' היא "פגיעה חמורה בדמוקרטיה".

כזכור, בכוונתו של שר הביטחון בני גנץ לסגור את גלי צה"ל. "זה לא מקרה שמדברים על סגירת גל"צ דווקא כשהימין התחיל לקבל בה ייצוג מסוים - לא שוויוני חלילה, אבל מורגש", כתב שילה בחשבון הטוויטר שלו.

לדבריו, "ברדוגו אמנם מוטה ובעיקר בוטה, אבל מהווה קונטרה ימנית ראויה להטיה הבוטה של רינו צרור. מה שבטוח, לסגור את גל"צ עכשיו ולהשאיר את רשת ב' כמונופול חדשותי זו פגיעה חמורה בדמוקרטיה".

שילה קרא להשאיר את התחנה פתוחה, אך להפריט אותה. "לאורך זמן אכן אין טעם והצדקה לתחנת שידור צבאית בישראל. צעירים חייבי גיוס לא צריכים להעביר את השירות שלהם בשידור חדשות או בשידור מוזיקה. אבל מה שנכון וצריך לעשות זה לא לסגור את גל"צ ולפגוע במאזינים, וגם לא להפקיד גם אותה בידי המונופול הרדיופוני של תאגיד כאן, אלא להפריט אותה", כתב.

"ובאותה הזדמנות יש לפתוח אפשרות לעוד כמה תחנות מסחריות של שידורי רדיו ארציים שיתחרו ביניהן ומול השידור הציבורי, ממש כמו המצב הקיים בשוק שידורי הטלוויזיה. למה תחנות הרדיו הפרטיות הן אזוריות? גם אם מאמינים בחשיבותו של שידור ציבורי בעלות של מאות מיליונים, אין סיבה שהוא יהיה מונופול", כל עמנואל שילה.

כפי שפורסם, בכוונתו של שר הביטחון בני גנץ לסגור את גלי צה"ל. גם הרמטכ"ל אביב כוכבי תומך בהחלטה לסגור את גלי צה"ל. חוות דעת משפטית שנכתבה על ידי מחלקת הייעוץ המשפטי במשרד הביטחון והועברה לידי היועץ המשפטי לממשלה קובעת כי בידי שר הביטחון והרמטכ"ל קיימת הסמכות להורות על סגירת תחנת גלי צה"ל מבלי צורך בחקיקה מיוחדת.

צילום התמונה: Tomer Neuberg/Flash90