מטוס ראש הממשלה: נפתלי בנט יוותר?

ח"כ גולן ממרצ קרא לראש הממשלה לוותר על המטוס הממלכתי שנתניהו הזמין, "סמל למגלומניה, לבזבזנות ולניכור בין רה״מ הקודם לבין אזרחי ישראל".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ה בתמוז תשפ"א

מטוס ראש הממשלה: נפתלי בנט יוותר?-ערוץ 7
מטוס ראש הממשלה
צילום: Avshalom Shoshoni/Flash90

ראש הממשלה נפתלי בנט יצטרך להכריע בזמן הקרוב האם לוותר על מטוס ראש הממשלה ונשיא המדינה שהוזמן על ידי ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו.

שר החוץ יאיר לפיד תומך במכירת המטוס וכבר הכריז בעבר שאחת ההחלטות הראשונות שיקבל אם יקים ממשלה, תהיה לוותר על המטוס הממלכתי שאמור לשרת אותו ואת נשיא המדינה.

חבר הכנסת יאיר גולן מסיעת מרצ קרא לראש הממשלה בנט לוותר על המטוס למרות כל הכספים שהושקעו בו עד היום. "המטוס המיותר הזה הוא סמל למגלומניה, לבזבזנות ולניכור בין ראש הממשלה הקודם לבין אזרחי ישראל. ישראל עולה בימים אלה על פסים של יושרה, צניעות והגינות. אין בהם מקום למטוס המיותר הזה'', אמר גולן.

עד היום הושקעו כמיליארד שקלים בהכנת המטוס. הותקנו בו מערכות מיגון מתקדמות ומערכות קשר שיאפשרו להמשיך בניהול ענייני המדינה מהשמיים.

לנשיא הנבחר יצחק הרצוג תהיה השפעה על ההחלטה האם לוותר על המטוס, אחרי שהנשיא היוצא ראובן (רובי) ריבלין הודיע מראש שלא יטוס במטוס הממלכתי וימשיך במנהגו לנסוע בטיסות מסחריות רגילות.

באוקטובר 2019 הכריז לפיד: "כשנהיה בממשלה נמכור אותו ונעביר את הכסף לאן שבאמת צריך. אמרתי לנתניהו, 'אתה לא צריך את המטוס הזה. לא כשהמדינה לא מצליחה לממן חדרי מיון'. לא עזר כלום. לביבי פשוט לא אכפת".