בית ראש הממשלה
בית ראש הממשלה צילום: נתי שוחט, פלאש 90

בשבת הקרובה אמור ראש הממשלה לשעבר נתניהו לצאת מהמעון הרשמי מבלפור באופן סופי, וראש הממשלה נפתלי בנט צפוי להיכנס אליו למחרת, ביום ראשון.

בחדשות 12 דווח כי בשב"כ דורשים לשפץ את מעון ראש הממשלה משום שהמקום איננו מאובטח דיו ויש בו ליקויי אבטחה חמורים ושדרוגי ביטחון שונים שיש להתקין.

בשב"כ קבעו כי הבית כפי שהוא היום אינו עומד בתקן הנדרש לשהייה של ראש ממשלה בו במצבי חירום. את התיקונים האלה היה ניסיון לבצע כבר תקופה ארוכה, אלא שכדי לבצע אותם, המתגוררים במעון הרשמי היו צריכים לפנות אותו לתקופת מה - מה שלא קרה בתקופת כהונתו של נתניהו, שהוא ובני משפחתו התגוררו במעון באורח קבע, למעט בסופי שבוע.

השיפוצים יתבצעו בתקופה הקרובה ועלותם נעה בין 10 ל-15 מיליון שקלים. בנט לא יידרש לדחות את כניסתו למעון הרשמי עקב כך.

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, הגיב לידיעה בחשבון הטלגרם שלו: ''חחחחחחח כמה שהכל רקוב במדינה. נתניהו גר 12 שנים רצוף בבלפור. אף אחד מהשב''כ לא דרש אז שיפוץ. כל הבית מלא בירוקת וטיח מתקלף על הקירות, מים שנוזלים מהתקרה כשיש גשם, וכל הבית מתמלא בדליים.

''בכל פעם שביקשנו לשפץ את הדברים האלה, היעוץ המשפטי של משרד רה"מ לא אישר. ועכשיו פתאום שנתניהו עוזב את בלפור השב"כ דורש שיפוץ ב-15 מיליון. הי שב''כ, איפה הייתם 12 שנה?'', שאל נתניהו הצעיר.