הראל טובי וראובן ריבלין
הראל טובי וראובן ריבלין צילום: חופשי

עובדי משכן נשיאי ישראל נפרדו הערב (שני) מנשיא המדינה ראובן ריבלין שיסיים את כהונתו ביום שישי הקרוב, ויעביר את שרביט הנשיאות ליצחק הרצוג.

מנכ''ל בית הנשיא הראל טובי סיפר על הערב המרגש והמטלטל, כלשונו, ותיאר: ''הלב מוצף ברגשות מעורבים, שמחה מהולה בגעגועים שכבר החלו, גאווה עם צביטה קטנה על מה שלא הספקנו, אבל בעיקר - סיפוק גדול והוקרת תודה לכל השותפים למסע.

טובי פנה אל הנשיא ריבלין במהלך האירוע ואמר לו: ''אתה יוצא מן הבית הזה, אך הבית הזה אינו יוצא ממך. כתליו וחדריו ספוגים מחותמך האישי: אנושיות, ממלכתיות, הומור ואמת. קירותיו של הבית ויצירות האמנות התלויות בהם, גינותיו והנטוע בהן - ספוגים ברוחה של נחמה אהובתך.

''בשנים הבאות, הבית הזה ימשיך וילך בדרכים המופלאות שאתה סללת, יצעד בגשרים שאתה מתחת, ויבנה קומה נוספת על הנדבך שאתה הנחת.

''מחרתיים אתה תצא מכאן לביתך החדש בירושלים, אבל כאשר תבוא לבקר פה, מפעם לפעם, הבית הזה יפגוש בך כאדם שכלל לא יצא ממנו, כביתך שלך''.

טובי הוסיף בשם כל עובדות ועובדי בית הנשיא, "אני מאחל לך שעם תום כהונתך תזכה ליהנות מפירות עשייתך לאורך השנים - בבריאות, באנרגיות בלתי נדלות, בשלווה, עם ילדיך ונכדיך - כשתילי זיתים סביב לשולחנך. תודה לך כבוד הנשיא''.